Nájdeš nás aj na:

Európa

Letný letový poriadok na letisku Bratislava prinesie 38 pravidelných spojení 

Letný letový poriadok na letisku Bratislava prinesie 38 pravidelných spojení 

Leto síce začína až v júni, ale to letecké príde už tento víkend. Zmenou času zo zimného na letný v nedeľu 31. marca sa v letectve prechádza zo zimného na letný letový poriadok. Letisko Bratislava už tradične ponúkne desiatky zaujímavých priamych leteckých spojení, vybrať sa možno k moru i do známych metropol.

Reklama

Letisko Bratislava a leto 2024: Istanbul, Antalya, Katánia a iné

Letná letová sezóna prinesie na letisko Bratislava 38 pravidelných liniek. Letový poriadok sa v letectve mení 2-krát ročne, spolu so zmenou času. Letný letový poriadok bude platiť do ďalšej zmeny času, teda do 26. októbra 2024.

Nová linka do Istanbulu s Pegasus Airlines

Od mája tohto roku pribudne na Letisku M. R. Štefánika nová destinácia, a to rovno do Istanbulu v Turecku, na medzinárodné letisko Sabiha Gokcen (SAW). Z Bratislavy sa bude lietať 2-krát týždenne. Novú leteckú linku do tejto mimoriadne populárnej destinácie bude prevádzkovať turecká letecká spoločnosť Pegasus Airlines. Pre cestovateľov je známe mesto Turecka zároveň výborná prestupná stanica do ďalších destinácii v Ázii či Afrike. 

Nová linka do Antalye s Pegasus Airlines

Ďalšou novinkou je priama linka na tureckú riviéru, do dovolenkovej destinácie Antalya. Priame spojenie bude od polovice mája prevádzkovať turecký letecký dopravca Pegasus Airlines. Linka bude vybavovaná 2-krát týždenne, v stredu a v sobotu. Priamy let do Antalye trvá menej než 2 a pol hodiny. Cestujúci tak majú možnosť spoznať a užiť si populárne dovolenkové letovisko aj individuálne. 

Ďalšie zaujímavé letné spojenia: Sicília, Čierna Hora, Atény

Obľúbenou linkou, ktorá sa opäť objaví počas nadchádzajúcej letnej sezóny je talianska Katánia, na Sicílii. Linku bude prevádzkovať letecký dopravca Smartwings. Do tejto ostrovnej destinácie sa bude lietať od júna. Priamy let trvá približne 1 a pol hodiny.

Medzi destináciami, ktoré potvrdili záujem cestujúcich už minulú letnú sezónu je aj letecké spojenie do Čiernej Hory, metropola Podgorica. Linku bude prevádzkovať spoločnosť Air Montenegro od júna. Do Čiernej Hory sa bude lietať 2-krát týždenne, a to v stredu a v sobotu. Pre cestovateľov je tak možné dostať sa do tejto zaujímavej krajiny za menej než hodinu a pol priamo z Bratislavy. 

Ďalšou populárnou destináciou, do ktorej sa dostaneme opäť z Bratislavy počas letnej sezóny patria grécke Atény. Priamu linkubude prevádzkovať vysoko hodnotená letecká spoločnosť Aegean Airlines. Priama linka do Atén bude spustená od apríla. Lietať sa bude 2-krát týždenne, v pondelok a vo štvrtok. Grécka metropola slúži nielen ako spojenie na krásne grécke ostrovy, ale aj ako výborná prestupná stanica do ďalších destinácii v Ázii či Afrike. 

Počet pravidelných liniek 2024 v letnej sezóne:

 • 38 pravidelných leteckých liniek 
 • do 35 destinácii
 • do 16 krajín

Lietať sa bude do nasledujúcich 16 krajín:

 • Belgicko – Brusel
 • Bulharsko – Burgas, Sofia
 • Cyprus – Larnaka, Pafos
 • Čierna Hora – Podgorica
 • Egypt – Hurghada, Marsa Alam
 • Grécko – Atény, Heraklion, Korfu, Rodos, Solún/Thessaloniki, Zakyntos
 • Holandsko – Eindhoven
 • Írsko – Dublin
 • Litva – Kaunas
 • Macedónsko – Skopje
 • Malta
 • Spojené arabské emiráty – Dubaj
 • Španielsko – Palma de Mallorca, Lanzarote
 • Taliansko – Alghero (Sardínia), Katánia (Sicília), Miláno-Bergamo, Rím-Ciampino, Trapani (Sicília)
 • Turecko – Antalya, Dalaman
 • Veľká Británia – Edinburgh, Leeds-Bradford, Londýn, Manchester

Pravidelné letecké linky bude prevádzkovať 7 leteckých dopravcov: Aegean Airlines, Air Cairo, Air Montenegro, Pegasus Airlines, Ryanair, Smartwings a Wizz Air. 

Najviac leteckých spojení počas letnej letovej sezóny bude zabezpečovať letecká spoločnosť Ryanair, a to až do 21 destinácii. Za ňou nasleduje Smartwings, ktorý zabezpečí 9 pravidelných spojení do populárnych dovolenkových miest. Wizz Air a  Air Cairo budú prevádzkovať 2 destinácie. Aegean Airlines, a Air Montenegro budú zabezpečovať po jednom leteckom spojení. Na bratislavské letisko prichádza aj nový letecký dopravca Pegasus Airlines, turecká spoločnosť, ktorá bude lietať do destinácii Istanbul a Antalya.   

Zaujímavosťou sú aj charterové lety, ktoré budú spájať Bratislavu s viac ako 40 destináciami. Na túto letnú sezónu pribudnú priame charterové lety na ostrov Madeira, mesto Funchal a tiež lety do tureckej dovolenkovej destinácie Bodrum

Medzi zaujímavé charterové destinácie, ktoré sa lietajú aj v rámci letnej letovej sezóny je Kuba, Dominikánska republika, Vietnam či Zanzibar

Letisko Bratislava a ponuka na leto


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne ponuky pre našich čitateľov


 • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
  • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
  • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
  • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
  5/5 - (15 votes)
Komentáre

Raz sa náhodou dostal k lacným letenkám a odvtedy chce precestovať celý svet. Radšej má hory a prírodu ako mestskú džungľu. Zamiloval si Island, Yosemite, Indonéziu a veľmi ho láka Nepál, Faerské ostrovy a Kanada. Najväčší sen si ale už splnil, keď sa mu narodili dcérka Eliška a Nina.

Hore