Nájdeš nás aj na:

Koronavírus

Rakúsko ruší zákaz lietania do určitých krajín. Od 1. augusta nie sú žiadne obmedzenia

Rakúsko ruší zákaz lietania do určitých krajín. Od 1. augusta nie sú žiadne obmedzenia

Rakúsko 30. júna prvýkrát informovalo o zákaze letov do niektorých krajín, následne po dvoch týždňoch tento zoznam aktualizovalo. Po novom však už náš západný sused NEZAKAZUJE prílety z krajín ako Portugalsko, Veľká Británia či Švédsko a uvoľňuje pravidlá. Od 1. augusta tak bude možné lietať bez obmedzení z Viedne.

Reklama

Pre Slovákov naďalej platí, že po návrate na letisko vo Viedni sa nemusia preukazovať testom, ak pokračujú na Slovensko. Potrebujú preukázať platný cestovný lístok na vlak či autobus, prípadne iné potvrdenie o presunu na Slovensko.

Platí tiež, že Rakúsko síce umožnilo leteckým spoločnostiam lety do všetkých destinácii, reálne to však neznamená, že ihneď od 1. augusta dôjde k obnoveniu všetkých liniek. Aerolinky však už postupne obnovujú mnohé európske i diaľkové spojenia.

Ďalšej aktualizácie sa dočkáme o dva týždne. Krajiny Európskej únie zákazy a uvoľnenia hraníc s jednotlivými štátmi oznamujú v dvojtýždňových cykloch, takže najbližšie dôjde k prehodnoteniu niekedy okolo 15. augusta.

Tento článok si môžete prečítať i uložiť na neskôr v NOVEJ APLIKÁCII PELIPECKY, kde sa automaticky aktualizuje. Budete tak mať čerstvé a horúce informácie z prvej ruky (funguje aj v offline režime)

Najlacnejšie letenky z Viedne

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na redakcia@pelipecky.sk. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na novinky@pelipecky.sk. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

Komentáre

Raz sa náhodou dostal k lacným letenkám a odvtedy chce precestovať celý svet. Radšej má hory a prírodu ako mestskú džungľu. Zamiloval si Island, Yosemite, Indonéziu a veľmi ho láka Nepál, Faerské ostrovy a Kanada. Najväčší sen si ale už splnil, keď sa mu narodila dcérka Eliška.

Odporúčame

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

LIMITOVANÁ PONUKA: New York z Budapešti koncom roka za 299€! https://t.co/Royh1vRpeO12 hodín dozadu
TOP AKCIA na Tatry je späť: rezervuj pobyt na 3 noci, jednu dostaneš grátis https://t.co/jVYgZ69JDa #dovolenky13 hodín dozadu
PONUKA DŇA: 4 noci na Zakynthosi v 3*hoteli s raňajkami za 269€ https://t.co/0rd08P5Afs #dovolenky14 hodín dozadu
Slovinsko zaradilo Česko na tzv. žltý zoznam krajín – karanténa pri vstupe povinná https://t.co/D86hM3ASaR #novinky16 hodín dozadu
Seychely teraz s 5*Qatarom za peckové ceny! Letenky od 599€ https://t.co/WJhLQ26a8G #letenky17 hodín dozadu
Bangkok v top sezóne od 429€! Letíš z Viedne alebo Budapešti https://t.co/E1R4YgOmsP #letenky17 hodín dozadu
O tom, ako vznikol najfantazijnejší festival na Slovensku https://t.co/i3r6euYTzB #novinky18 hodín dozadu
Ktoré krajiny môžeme navštíviť: mapa, aktuálne odporúčania a zákazy (COVID-19) https://t.co/x7NNWluw1g #novinky18 hodín dozadu
Tipy na letné výlety pohodlne autobusom z Bratislavy za pár eur https://t.co/VBghs9cTUU #novinky19 hodín dozadu
Koronavírus a cestovanie – všetko, čo potrebuješ vedieť https://t.co/QOAvhIh2a4 #novinky19 hodín dozadu

Odporúčame tiež:

Advertisement
Advertisement
Hore