Nájdeš nás aj na:

Amerika

Slnko, more, exotika a Rihanna. Barbados za 499€

Slnko, more, exotika a Rihanna. Barbados za 499€

Britskí kolonizátori sa na Barbadose vylodili pred 400 rokmi. Malý karibský ostrov získal nezávislosť v roku 1966, ostal však súčasťou Britského spoločenstva národov a na čele krajiny stojí kráľovná Barbadosu. Britská kráľovná Alžbeta II.

Prečo Barbados?

Barbados je ako Británia s palmami a horúcou klímou. Značný európsky vplyv je cítiť dodnes, a turistom sa to páči. Ak nie ste zvyknutí na ďaleké destinácie, obávate sa kultúrneho šoku, skúste Barbados, a naozaj sa budete cítiť ako v exotickej verzii Británie.

Pláže sú dobré, počasie príjemné počas celého roka a turizmus vyspelý. Na ostrove si na svoje prídu batôžkári, ale aj milovníci luxusu. V porovnaní s väčšinou karibských ostrovov je Barbados veľmi bezpečný a turisti sa tu nemusia spoliehať len na služby rezortov alebo delegátov. Ostrov môžu spoznávať sami, bez akejkoľvek asistencie cestovných kancelárií. Barbados má pestrú koloniálnu architektúru, čarovné malé mestečká, krásnu prírodu a exotickú kuchyňu.

Viedeň 1 prestup Bridgetown 1 prestup Viedeň
Frankfurt Frankfurt
za 499 Rezervuj

Barbados

Pozn. redakcie: niektoré lety na tejto letenke môžu byť operované dopravcom Eurowings, ktorý patrí pod Lufthansa Group.

Kedy cestovať?

Ak sa na Barbados vyberiete počas prvých štyroch mesiacov v roku, počasie vás určite nesklame. Mesiace január-apríl sú prakticky bez zrážok, obdobie hurikánov je od júna do novembra. Ceny počas hlavnej sezóny ale môžu byť o niečo vyššie ako ceny v menej obľúbených mesiacoch. Barbados je však dobrou exotickou alternatívou počas celého roka.

Kam sa vybrať na Barbadose?

Barbados má päť rôznych častí. Najexkluzívnejší je západný breh ostrova s úzkymi, no krásnymi plážami a pokojným oceánom. Južná časť Barbadosu je centrom turizmu. Nájdete tu preto väčšie húfy turistov a v mori veľa surferov, ktorí ale môžu zavádzať v plávaní. Tretia, východná časť ostrova je veľmi tichá, nájdete tu len niekoľko rezortov. Dobrý výber, ak sa chcete odrezať od rušných častí Barbadosu. V strednej časti ostrova sú najkrajšie prírodné scenérie, plantáže a botanické záhrady – skvelá lokalita na denný výlet. A nakoniec Bridgetown, hlavné mesto ostrova s mestskou časťou Garrison, ktorá je súčasťou kultúrneho dedičstva UNESCO.

Barbados

Základné info:

  • Mena: Na Barbadose sa používa barbadoský dolár, vo väčších podnikoch a medzinárodných hoteloch akceptujú aj americké doláre.
  • Napriek tomu, že Barbados patrí k najbezpečnejším karibským destináciám, v hlavnom meste sa stávajú menšie krádeže, preto ak nemusíte, nenoste na sebe príliš vyzývavé oblečenie a doplnky.
  • Voda z vodovodu je pitná.
  • Opaľovanie sa hore bez nie je na Barbadose povolené.
  • Najznámejšou rodáčkou ostrova je speváčka Rihanna, ktorá sa domov rada vracia, ak práve nenahráva pesničky v štúdiu v L.A. S kúskom šťastia ju možno stretnete na niektorom z krásnych pláží ostrova.

Ceny leteniek na Barbados sa väčšinou pohybujú okolo 650-800 eur. Lufthansa má však dnes akciu a na karibský ostrov sa teraz dostanete len za 499€. Odlieta sa z Viedne, prestup je vo Frankfurte. Vyberte si z termínov od októbra do apríla a leťte na exotický Barbados za veľmi výnimočnú cenu.

Viedeň 1 prestup Bridgetown 1 prestup Viedeň
Frankfurt Frankfurt
za 499 Rezervuj

Barbados

Komentáre

Raz sa náhodou dostal k lacným letenkám a odvtedy chce precestovať celý svet. Radšej má hory a prírodu ako mestskú džungľu. Zamiloval si Island, Yosemite, Indonéziu a veľmi ho láka Nepál, Faerské ostrovy a Kanada. Najväčší sen si ale už splnil, keď sa mu narodila dcérka Eliška.

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

BLESKOVÁ AKCIA EMIRATES: letenky do nedele za ceny od 379€: https://t.co/gS2r403AqG1 deň dozadu
Chcelo by to ešte dovolenku? Rhodos na 7 nocí s raňajkami za 361€ https://t.co/fujIs04s1V1 deň dozadu
Spanie na strome je čoraz populárnejšie, pozri čo všetko majú vo Švédsku: https://t.co/pvABGqEIYL1 deň dozadu
Madagaskar sme tu za takú cenu dlho nemali! https://t.co/6c8cfTSEpY1 deň dozadu
BOLOGNA na jeseň od 15€! https://t.co/grFe7zrgas1 deň dozadu
VALENCIA OD 33€! https://t.co/NKvSUnDpfa1 deň dozadu
Chystáš sa do Nepálu? Poradíme ti, ako sa dostať pod Mount Everest: https://t.co/vpaCgv63r02 dni dozadu
O-B-R-O-V-S-K-Ý výpredaj leteniek do exotiky: https://t.co/YwTyXXdgfv2 dni dozadu

Odporúčame tiež:

Advertisement
Advertisement
Hore