Nájdeš nás aj na:

Ázia

Neeurópsky Berlín či Amsterdam Blízkeho východu: Tel Aviv od 42€!

Neeurópsky Berlín či Amsterdam Blízkeho východu: Tel Aviv od 42€!

V ktorom meste na svete žijú neeurópski Berlínčania? Vraj v izraelskom Tel Avive s avantgardnými galériami a s obrazmi posiatymi skrytými uličkami len hodinu cesty od Jeruzalema. Sem-tam vás do zákutí tohto mesta zavedie okrem kultúry aj nos, cítiac hummus, falafel, jemnú pitu aj šalát tabbulá, baklažány, bulgur, silnú rascu aj cícer. Obklopení budete architektúrou Bauhaus a v pozadí bielymi piesočnatými plážami!

Reklama

Straťte sa v Tel Avive peši alebo na bicykli. Urobte si radosť pred koncom tohto roka alebo začiatkom toho nového, v Pelikáne máme pre vás teraz spiatočné letenky od 42€.

Lacné letenky do Tel Avivu

Viedeň Priamy let Tel Aviv Priamy let Viedeň
3h 20min 3h 50min
od 42 Rezervuj

Lacné ubytovanie v Tel Avive: Booking.com s Pelikánom

Lacné ubytovanie v Tel Avive vieš rezervovať priamo cez Pelikán. Pelikán sa kamoší s najväčším predajcom ubytovania na svete (Booking.com) a ubytovanie v Tel Avive môžeš rezervovať už od 74€/noc.

Čo robiť, vidieť a zažiť v Tel Avive?

Viac o Tel Avive sa dočítaš aj nižšie v článku.

Tip na aplikáciu: Revolut

Vykašli sa na zmenárne. Stiahni si appku Revolut, zaregistruj sa pár kliknutiami a „bankuj“ po celom svete. Revolut sa ti zíde najmä ak potrebuješ stabilne dobrý menový kurz – k dispozícii máš 29 svetových mien a stredové kurzy pre prevody. Z Revolutu môžeš posielať alebo tiež prijímať platby aj z iných bankových účtov. Výbery zo všetkých bankomatov na svete máš zdarma až do výšky 200 EUR mesačne a peniaze si vieš poslať na kartu kedykoľvek a prevod prebehne do pár sekúnd. Ak sa zaregistruješ cez pelikánsky odkaz, teraz získaš Revolut kartu s doručením zdarma

Cestovné doklady do Tel Avivu

Do Izraela budeš potrebovať cestovný pas, platný minimálne 6 mesiacov po návrate.

Kedy cestovať do Tel Avivu?

V Izraeli sa dá naplánovať skvelý výlet kedykoľvek počas roka. V zime síce môže nasnežiť alebo pršať, teploty sú však stále prijateľné. Najlepším obdobím je jar a jeseň.

Prečo sa oplatí rezervovať cez Pelikán

Tento rok Pelikán oslavuje 15 rokov, ale darčeky dostávajú jeho zákazníci. Najväčšia cestovná kancelária na Slovensku spustila zrýchlené rezervácie leteniek bez nutnosti vypĺňať mená ostatných cestujúcich, kompletne nový produkt kombinovaných leteniek, spolupráce s leteckými spoločnosťami aké nemá nikto iný a Peli-vyhľadávacie technológie sa už za tie roky naučili samé vyrábať bestseller ponuky. Podpor slovenskú firmu a spolu precestujeme celý svet za málo peňazí.

tel aviv

Kozmopolitný Tel Aviv je starý viac ako jedno storočie. Určite sa prejdite štvrťou Neve Tzedek, zrejme najstaršou časťou mesta alebo sa vydajte do Jemenskej štvrte za históriu mesta. Biele Mesto v Tel Avive je zase súčasťou svetového dedičstva UNESCO a ponúka jednu z najrozsiahlejších zbierok architektúry štýlu Bauhaus, no nájdete tam aj zmes medzinárodných štýlov.

V centre mesta Tel Aviv narazíte na nespočetné množstvo pokladov modernizmu, vrátane domu Avrahama Soskina na ulici Lilienblum, navrhnutom v roku 1933 architektom Zeev Rechterom, či Jacobsonov dom na ulici Levontin.

Na výlet do mikrokozmu

Zájdite aj do Jaffa, štvrte na juhu mesta Tel Aviv. Pred pár rokmi sa o jej obnovu a zveľadenie postarali prisťahovalci z Francúzska či Iránu, keď tu otvorili kaviarne, bistrá, bary aj galérie. Jaffu dnes nazývajú mikrokozmom Tel Avivu. Mladí ľudia tu pri studených citrusových drinkoch trávia hodiny búrlivými debatami a smiechom, postaršie dámy robia to isté – nesedia pri tom však v baroch ale na mestských lavičkách alebo postávajú pred domom. Štvrť lemujú storočné synagógy aj mešity.

Jaffa je od centra Tel Avivu vzdialená asi 45 minút peši od promenády Gordon. Domáci a čoraz viac turistov však už na jej návštevu využívajú mestské bicykle Tel-O-Fun, s nimi sa do južnej štvrte dostanete oveľa rýchlejšie. Jaffa vás privíta impozantnou Hodinovou vežou (Clock Tower). V krajine ich je sedem, všetky boli postavené ešte v časoch osmanských.

Zastavte sa aj na blšom trhu s hrnčiarskymi výrobkami, starožitnosťami či ručne tkanými kobercami. Pripravte si hotovosť, na trhu sa kartou platiť nedá. V indie butikoch a prírodnej parfumérii neďaleko trhu, kde vám pripravia voňavku podľa vlastnej chuti, však už kartou zaplatiť môžete.

V Jaffe sa vám zíde aj mobilná aplikácia Artbit. Okrem toho, že vám poskytne informácie o najnovších graffiti show na ulici Shenkin Street v Tel Avive, dozviete sa tiež ktoré umelecké ateliéry sú práve v Jaffe otvorené.

Multikulturalizmus chutí

Na najväčšom potravinovom trhu v Tel Avive, Carmel, nájdete okrem izraelských špecialít aj tradičné jemenské pekárne, koktejlové bary a reštaurácie, ochutnajte aj pivo z miestneho pivovaru Beer Bazzar. Multikulturálne miesto, ostatne ako celý Tel Aviv. V sobotu však býva trh zatvorený. Jeden tip na skvelú pochúťku na trhu Carmel – Borekas. Cesto plnené olivami, uhorkami, vajíčkom s mäsom či bez mäsa. Zájdite na tie chrumkavé priamo od Turkov.

Najlepšiu káva v meste vraj robia v kaviarni Cafelix, mimo hlavnej turistickej ulice plnej obchodov Sheinkin. V Hanan Margilan zase robia najlepšiu polievku – azerbajdžanskú dushbaru, mäsovú knedľovú polievku. Zapiť ju, ako to robia domáci, môžete ľadovou vodkou.

Za izraelským morom

Pätnásť kilometrov dlhé pobrežie Tel Avivu a vy by ste sa nešli pozrieť k moru? Pláže sa tu veľmi nedajú rozdeliť na také, kam chodia len turisti a na také, kde v zásade natrafíte len na lokálnych obyvateľov.

Cestopisy a odporúčania na internete spája zopár informácií o telavivských plážach. Nepríklad, na Ajami sa vyberte len od štvrtka do nedele, aby ste predišli bitke o plážový priestor. Okrem pretlaku v ostatné dni je pláž pokojná, chodia tam prevažne moslimské rodiny s deťmi. Určite si urobte čas aj na návštebu pláží Banana, The Scene a Gordon.

Staň sa členom V.I.P. klubu Pelipeckárov!

Chceš prístup k najlepším cestovateľským ponukám? Klikni nižšie na zelené tlačidlo CHCEM a každý deň ťa neminú:

Ak už odoberáš naše najlepšie ponuky, tlačidlo ti nebude fungovať. 😛

Komentáre

Diana lepšie umýva riad, ako varí. Aj preto tak miluje svojho chlapa, čo sa v kuchyni snáď narodil. Na psy nedá dopustiť, na tie svoje, ani na tie z OZ Pes v núdzi. Ostatne, ako na všetky iné zvieratá. Keby mohla v živote vycestovať už len jediný raz, vrátila by sa domov k mame Esther, do Kene, na Aloo Drive do domčeka nad zátokou.

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

Navštív Birmingham za 19€! Pecková ponuka nielen pre seriálových fanúšikov https://t.co/jcX9bboZeK #letenky17 hodín dozadu
FIRST MOMENT: Ischia sa vracia! Pobyty už od 319€ https://t.co/RdLHFQkZUS #pobyty17 hodín dozadu
Luxusná dovolenka iba za 879€! 🔥 Thajské Krabi + zastávka v Dohe https://t.co/q4YMKJ97y3 #exotika17 hodín dozadu
Lisabon a Azory sú ideálna kombinácia európskej dovolenky, teraz so zľavou! https://t.co/SzJygzpjaU #dovolenky17 hodín dozadu
Pobyt v tatranskom Grandhoteli Praha už od 59€ https://t.co/9cPOsXhj3Y #pobyty17 hodín dozadu
Bali s letenkou a hotelom spolu za 789€ 🔥https://t.co/Y0FRYcJUuC #dovolenky17 hodín dozadu
Kompletná dovolenka na ostrove Langkawi za 779€ 🔥https://t.co/bGxfXAcky6 #exotika17 hodín dozadu
Adventný pobyt v Prahe od 49€. https://t.co/MifNzKpCZC #pobyty17 hodín dozadu

Odporúčame tiež:

Advertisement
Advertisement
Hore