Nájdeš nás aj na:

Amerika

WOW! Letenky na Havaj exkluzívne od Pelikána za 599€

WOW! Letenky na Havaj exkluzívne od Pelikána za 599€

Jedny z najkrajších a najizolovanejších ostrovov na svete sú teraz dostupné s výbornými letenkami z Budapešti od 599€! Takže ak snívaš o Havaji, neváhaj dlho a uchmatni si svoju letenku čím skôr.

Reklama

Lacné letenky na Havaj

 • Odkiaľ? z Budapešti, dva prestupy (Mníchov, San Francisco)
 • S kým? Letecká spoločnosť Lufthansa + United Airlines
 • Kedy? August 2020 – máj 2021
 • Príklad? Termín 1. – 16. január 2020 (POZRI KALENDÁR)
 • Čo je v cene? Let tam aj späť, všetky poplatky, príručná batožina
 • Hľadáš šikovnú a lacnú batožinu? Porovnaj si ceny príručnej batožiny cez Heureka.sk alebo kúp výhodne cez Alza.sk
 • Pripájame aj letenky so škandinávskymi aerolinkami SAS z Viedne a s podpalubnou batožinou za 699€

Akciové letenky

Čo robiť, vidieť a zažiť na Havaji?

Havaj je sen každého skutočného cestovateľa. Vôbec nie je ťažké pochopiť, prečo ho nazývajú rajom. Stačí sa pozrieť napríklad na fotografie v článku. Snehobiele pláže strieda dozelena sfarbená džungľa, masívne hory a sem-tam vykukne nejaká sopka. Toto miesto nie je len prírodným rajom. Je rajom predovšetkým pre tých, ktorí radi spoznávajú nové kultúry. Na tomto mieste nájdete Polynézanov, Európanov, Američanov a Ázijčanov. Vlastne takmer všetky kultúry sveta. Proste perfektné miesto na život a skvelý tip na dovolenku!

Hlavné mesto Honolulu je známe najmä vďaka svojej pláži Waikiki. Mesto má mierne, tropické podnebie a teplota sa tu takmer počas celého roka nemení. Priemerne sa pohybuje okolo 28-30 stupňov Celzia. Voda v lete dosahuje priemernú teplotu 27 stupňov Celzia a v zime 25 stupňov Celzia.

Užitočné tipy k cesta na Havaj

Cestovné doklady na Havaj

Keďže Havaj je štátom USA, platia pri vstupe doň rovnaké pravidlá. ESTA – Electronic System fot Travel Authorization je automatizovaný americký vládny systém, ktorý umožňuje vycestovať do USA. Prostredníctvom ESTA môžete požiadať a následne získať povolenie online. Je povinná od roku 2009 v rámci posilnenia bezpečnosti a cestujúci sú povinní získať elektronické povolenie pred cestou do Spojených štátov. Zistite, ako získať povolenie ESTA na vstup do USA (postup krok po kroku).

Kedy ísť na Havaj?

Kedykoľvek. Počasie je skvelé stále. Skôr záleží na vašom rozpočte. Júl/august, Vďakyvzdanie, Vianoce, Nový rok a Spring Breaks, teda americké jarné prázdniny, váš rozpočet vyčerpajú rýchlejšie, a hlavne to pocítite na cene leteniek a ubytovaní. Všeobecne je najlepší čas ísť na Havaj medzi koncom septembra až koncom novembra a potom od marca až do konca mája. Zima tiež znamená, že je tam plný stav, keďže mnoho obyvateľov kontinetálnej časti USA prichádza na Havaj za teplom.


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne ponuky pre našich čitateľov


 • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
  • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
  • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
  • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
  4.5/5 - (16 votes)
Komentáre

Už päť rokov pre teba náš tím loví lacné letenky, dovolenky a píše tipy na cestovanie po celom svete. V našej slovenskej redakcii sedí Hanka, Katka, Aďa a Roland, ktorí pre teba hľadajú to najlepšie zo sveta cestovania 24 hodín, 7 dní v týždni.

Hore