Nájdeš nás aj na:

Amerika

Navštív Texas: Dallas z Viedne teraz za 429€!

Navštív Texas: Dallas z Viedne teraz za 429€!

Jedno z najrýchlejšie rastúcich miest v USA – Dallas – má čím ďalej tým viac lákadiel pre návštevníkov z celého sveta. Či už kvôli umeniu, športu, histórii alebo nákupom, Dallas by si mal(a) aspoň raz za život vidieť. Okrem dôvodov prečo, prinášame aj akciové letenky za 429€. Tak kedy, ak nie teraz?

Reklama

Lacné letenky do Dallasu

Akciové letenky

Lacné ubytovanie v Dallase

Hľadáš výhodné ubytovanie? Pelikán má vlastné pobyty za super ceny (nech sa páči, odporúčam skontrolovať pred kúpou letenky kompletný balíček s hotelom) a kamoší sa okrem toho aj s Booking.com a Airbnb.com. Cez Airbnb teraz rozdávame zľavové kupóny na prvé ubytovanie vo výške až 23€. Zaregistruj sa a peniažky vo forme kreditu sú tvoje.

Lacné ubytovanie v Dallase vieš rezervovať priamo cez Pelikán. Pelikán sa kamoší s najväčším predajcom ubytovania na svete (Booking.com) a ubytovanie v Dallase môžeš rezervovať už od 47€/noc.

Čo robiť, vidieť a zažiť v Texase?

Zážitkom sú už samotné potulky rôznymi mestskými štvrťami. Každá ma inú atmosféru a každá v tebe zanechá iný dojem. Nechaj svoje kroky zájsť až do Umeleckej štvrte, v ktorej nájdeš umenie v najrôznejších formách.

Výstaviskom je i príroda v meste s inovatívnymi prvkami. Napríklad Park Klyde Warren, v ktorom si môžeš zahrať šach, zacvičiť jógu a iné aktivity. Je tiež dejiskom špeciálnych podujatí a vystúpení. Krásne je i Dallaské arborétum a botanické záhrady. Kvôli bohatému kvitnutiu kvetov musia dokonca na jar občas zavrieť okolité ulice.

Neslávnu minulosť pripomína Múzeum na šiestom poschodí, v bývalej budove Texaského školského depozitáru. Práve na tomto mieste, vtedy ešte zamestnanec, Lee Harvey Oswald čakal na príležitosť vystreliť na prezidenta Johna F Kennedyho. V múzeu vysvetľujú celú nešťastnú udalosť a historický kontext z čias vlády prezidenta Kennedyho i detaily jeho života.

Dallas je domovom údajne najväčšieho bronzového monumentu na Zemi. Nachádza sa na námestí Pioneer Plaza a stvárňuje 40 nadrozmerných bronzových volov.

Prečítaj si aj o našom roadtripe v USA – Dallas.

Víza do USA (ESTA)

ESTA – Electronic System fot Travel Authorization je automatizovaný americký vládny systém, ktorý umožňuje vycestovať do USA. Prostredníctvom ESTA môžete požiadať a následne získať povolenie online. Je povinná od roku 2009 v rámci posilnenia bezpečnosti a cestujúci sú povinní získať elektronické povolenie pred cestou do Spojených štátov. Zistite, ako získať povolenie ESTA na vstup do USA (postup krok po kroku).

Tip na aplikáciu: Revolut

Vykašli sa na zmenárne. Stiahni si appku Revolut, zaregistruj sa pár kliknutiami a „bankuj“ po celom svete. Revolut sa ti zíde najmä ak potrebuješ stabilne dobrý menový kurz – k dispozícii máš 29 svetových mien a stredové kurzy pre prevody. Z Revolutu môžeš posielať alebo tiež prijímať platby aj z iných bankových účtov. Výbery zo všetkých bankomatov na svete máš zdarma až do výšky 200 EUR mesačne a peniaze si vieš poslať na kartu kedykoľvek a prevod prebehne do pár sekúnd. Ak sa zaregistruješ cez pelikánsky odkaz, teraz získaš Revolut kartu s doručením zdarma

Tip na prenájom auta: Rentalcars od Pelikána

Ušetri na požičaní auta a urob to cez Pelikán. Cez vyhľadávač si vyber konkrétnu destináciu, porovnaj ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzdvihneš po prílete na letisko. Vďaka Rentalcars uvidíš vždy najvýhodnejšie ceny na trhu v ponúkanom dátume.

Prečo sa oplatí rezervovať cez Pelikán

Tento rok Pelikán oslavuje 15 rokov, ale darčeky dostávajú jeho zákazníci. Najväčšia cestovná kancelária na Slovensku spustila zrýchlené rezervácie leteniek bez nutnosti vypĺňať mená ostatných cestujúcich, kompletne nový produkt kombinovaných leteniek, spolupráce s leteckými spoločnosťami aké nemá nikto iný a Peli-vyhľadávacie technológie sa už za tie roky naučili samé vyrábať bestseller ponuky. Podpor slovenskú firmu a spolu precestujeme celý svet za málo peňazí.

Chceš prístup k najlepším cestovateľským ponukám? 

Klikni nižšie na zelené tlačidlo CHCEM a každý deň ťa neminú:

Ak už odoberáš naše najlepšie ponuky, tlačidlo ti nebude fungovať. 😛


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

  • Revolut karta zdarma - Potrebuješ zameniť peniaze alebo vyberať hotovosť v zahraničí? Kašli na zmenárne a stiahni si aplikáciu Revolut. Platby prijímaš a posielaš do pár sekúnd a výbery z bankomatov po celom svete do výšky 200 EUR mesačne máš ZDARMA. Revolut karta a doručenie domov ZDARMA.
  • Požičaj si auto cez Pelikán. Klikni, zvoľ si destináciu, porovnaj ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzdvihneš po prílete na letisko. Kamošíme sa totiž s Rentalcars.com.
Komentáre

Hana je z Bratislavy, kde vyštudovala žurnalistiku. Vyskúšala si život vo Varšave ako študent médií a v Berlíne ako redaktor v online magazíne. Pracovné skúsenosti ju zaviali do cestovného ruchu a tam sa doteraz cíti ako doma. Miluje víkendové city breaky po európskych destináciách, ale aj exotiku.

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

Dve novinky z poľských letísk: Malorka a Laponsko! https://t.co/aGZ7ytvWCI4 dni dozadu
Island z Viedne na jar od 90€! https://t.co/okY32eOUq54 dni dozadu
Jarný citybreak v Palerme? S letenkami so zľavou od 16€ https://t.co/GZ5uXdSk0I4 dni dozadu
PECKA DŇA: Veľká noc na Santorini? Letenka a hotel 249€ https://t.co/27D4dIMuwy5 dní dozadu
TOP AKCIA na Tatry je späť: rezervuj 4 noci, platíš len 3 (špičkové hotely!) https://t.co/jVYgZ69JDa5 dní dozadu
Balkánsky bašavel: Limitovaná akcia s letenkami od 19€! https://t.co/yArfQP5MjW #európa #letenky5 dní dozadu
Väčší komfort, viac zábavy. Premium Economy leteckej spoločnosti Iberia https://t.co/in6Msw4llL #tipy5 dní dozadu
8 dôvodov, prečo letieť do USA so Singapore Airlines od 389€ https://t.co/f0iaRkdYGk #amerika #letenky5 dní dozadu
Londýnsky citybreak? Leť z Viedne od 23€! https://t.co/T7jZpLQW5v #európa #lacnéletenkyzbratislavy #letenky5 dní dozadu
Poď na Sardíniu! Talianske Alghero so zľavou od 35€ https://t.co/7CVd3MNrDR #európa #lacnéletenkyzbratislavy #letenky5 dní dozadu

Odporúčame tiež:

Advertisement
Advertisement
Hore