Nájdeš nás aj na:

Európa

Lacné letenky a Barcelona: leť z Viedne od 66€!

Lacné letenky a Barcelona: leť z Viedne od 66€!

Barcelona je tak čarovné mesto, že je jedno v ktorom ročnom období ju navštíviš. A keď sa tam vyberieš v zime alebo na jeseň, za odmenu sa vyhneš návalu turistov a táto metropola ti kedykoľvek dodá dokonalú španielsku atmosféru so všetkým, čo tomu patrí. Čo majú všetky ročné obdobia v tomto legendárnom meste spoločné? Letenky za akciové ceny!

Reklama

Lacné letenky Barcelona cez Pelikán

 • Odkiaľ? Priamy let z Viedne
 • S kým? Letecká spoločnosť Ryanair alebo Wizz Air
 • Kedy? Jar – leto 2024
 • Príklad? Termín 5. – 11. jún 2024 (POZRI KALENDÁR)
 • Čo je v cene? Let tam aj späť, všetky poplatky, malá príručná batožina

Z našich končín sa do Barcelony dostaneš komfortne najmä z Viedne. Ak chceš lacné letenky z Bratislavy do Barcelony, linka Ryanair sa zvykne objaviť počas sezóny vďaka dopravcovi Ryanair. Odporúčame ti letieť na hlavné letisko El Prat, ktoré je na skok od centra. Letisko Girona je vzdialenejšie a treba počítať s dodatočnými nákladmi na dopravu do centra, plus si treba naplánovať aj príchod či odchod podľa harmonogramu autobusov.

Akciové letenky do Barcelony

Čo robiť, vidieť a zažiť v Barcelone?

Prečítaj si tipy našich redaktorov, ktorí si zamilovali Barcelonu na prvý pohľad. Poďme teda pekne po poriadku – La Rambla, obzri si tento bulvár, ale len zvonka. Bulvár dlhý viac ako kilometer spája Katalánske námestie a Kolumbov pamätník. Spoločnosť ti tu budú robiť pouliční umelci, tí sú skutočne výborní a zaslúžia si pár drobných do klobúka. Temperamentný nocou, rušný dňom.

Nevynechaj modernistický dom Casa Milá, je to výtvor jedného z najvýznamnejších architektov krajiny – Gaudího. Možno ho budeš poznať pod názvom La Pedrera. V preklade to znamená kameňolom, pretože práve ten nápadne pripomína. Nekonvenčná stavba nemá ani jednu rovnú plochu, všetky jej línie sú oblé.

Dominanta Barcelony, trh aj park

Sagrada Família je must see! Gaudího kostol je výnimočný nielen súhrou rôznych architektonických štýlov, po jeho dokončení má byť najvyšším kostolom na svete, Len či sa ho dožijeme. Už teraz sa odlišuje od akejkoľvek inej náboženskej stavby, túto stavbu určite poznajú všetci aj so zavretými očami.

K mnohým veľkým mestám patria aj tradičné trhy, aj Katalánci taký majú. La Boqueria v Barcelone je jednou z kultových pamiatok. Trh takéhoto druhu v meste bol totiž dôležitý už od stredoveku, hoci toto konkrétne miesto je strediskom obchodu iba približne 200 rokov. Nájdeš tu čerstvé ovocie, mäso, syr a mnohé ďalšie produkty.

Park Güell. Veľa turistov ho navštevuje už len kvôli krásnym panoramatickým výhľadom na mesto z jeho hlavnej terasy. Okrem serpentínových lavíc vykladaných mozaikami tu môžeš vidieť krásne fontány, sochy či stĺpy, ktoré spája Gaudího nezameniteľný štýl.

TOP zážitky v Barcelone

Ak Barcelona, tak jednoznačne tanec! Horúca krv Španielov je pretavená do zmyselných pohybov tradičných tancov, ku ktorým patrí aj flamenco. Zaži show venovanú histórii tohto famózneho tanca s najlepšími tanečníkmi na svete.

Ak chceš vidieť úžasný Park Güell a Sagradu Famíliu s profesionálnym sprievodcom a vstupom do veže, neváhaj a kúp si vstupenky už teraz.

Všetky netradičné zážitky v Barcelone nájdeš TU.

Čo treba ochutnať v Barcelone

Každý vie, že Španielsko je vysnívanou destináciou pre labužníkov! Má tak rôznorodú kuchyňu, že to hádam ani nie je možné. Dobrou správou je, že ak plánujete výlet do Barcelony, hlavného mesta Katalánska, nájdete tu snáď všetky druhy miestnych jedál. Ochutnajte aspoň tieto:

 • Paella je klasika! Táto ikonická ryža s morskými plodmi skutočne pochádza ako pokrm z Valencie. Pôvodne sa vyrábala z fazule a mäsa. Dnes je paella v každom kúte Španielska vyhradená ako jedlo, ktoré servírujú na dôležitých oslavách pri rodinných príležitostiach. Nie je to jednoduchý pokrm, veľmi dlho sa varí, preto ju v reštauráciách často nedostanete čerstvú.
 • Bombas sú jednoducho bombové! Počas temných dní Španielskej občianskej vojny bola Barcelona plná nebezpečenstva. Anarchisti a revolucionári sa potulovali vtedajšími slumovitými uličkami Barcelony a bojovali proti fašistom generála Franca, vrhali na nich ručné granáty. Tieto drobné granáty inšpirovali jedného miestneho šéfkuchára, aby vytvoril to, čo je dodnes jedným z najznámejších barbarských tapasových jedál – la bomba. V podstate ide o zemiakovú kroketu s veľkosťou tenisového loptičky, ktorá sa podáva s dvoma rôznymi omáčkami: s bielym cesnakom alebo s pikantnou červenou omáčkou.
 • Pravdepodobne najautentickejší mkatalánskym šalátom je Esqueixada. Pripravuje sa z bacalao, surovej solenej tresky a podáva sa s omáčkou romesco, paradajkami, cibuľou a čiernymi olivami. Konzumuje sa s pohárom šumivého katalánskeho Cava!

Výhodné ubytovanie v Barcelone

Štýlový hotel SM Teatre Auditori*** sa nachádza oproti Katalánskemu národnému divadlu, neďaleko staníc metra Glòries. Sagrada Família je vzdialená len 15 minút pešo od hotela. 

Cestovné doklady do Barcelony?

Na cestu do Barcelony potrebuješ občiansky preukaz alebo cestovný pas. Aktuálne stačí ku vstupu registrácia, netreba test ani karanténu.

Kedy cestovať do Barcelony?

Vo všeobecnosti neexistuje nesprávny čas na návštevu Barcelony. Každé ročné obdobie má svoje osobitné čaro. Odporúčame pozrieť aj pripravované akcie a festivaly a naplánovať návštevu aj podľa toho.

Pre Barcelonu je typické stredomorské podnebie a priemerná ročná teplota dosahuje veľmi príjemných 21 °C. Priemerná ročná teplota mora je zase 20 °C. Letná dovolenková sezóna je pomerne dlhá, trvá v mesiacoch máj až október.

Lacné letenky do Barcelony už máš. Ako sa dostať z letiska do centra?

V Barcelone je len jedno medzinárodné letisko, ktoré je od centra mesta vzdialené 13 km. Stretnete sa s toľkými názvami tohto letiska, že by z toho jeden zneistel, napríklad: oficiálny názov je Aeroport de Barcelona-El Prat, Katalánci ho volajú Aeroport de Barcelona, zbytok Španielska mu hovorí Aeropuerto de Barcelona. Každopádne, spôsobov ako sa z neho dostať do centra mesta je hneď niekoľko. Poďme sa na ne pozrieť.

Z letiska El Prat autom do Barcelony:

Zamieriť z letiska autom do Barcelony je celkom ľahké, existuje totiž jeden spôsob. Postupuj podľa značiek, kým nedôjdeš k ceste C-31 alebo C-32. Obe smerujú do Barcelony. Potom sa už len treba držať smerov Gran Via, Avinguda Diagonal, Ronda the Dalt alebo Ronda del Litoral. Všetky ťa zavedú do Brcelony.

Z letiska El Prat autobusom do Barcelony:

Aerobús je najrýchlejší spôsob, ako sa dostať verejnou dopravou do centra Barcelony. Tieto autobusy stoja na oboch z terminálov letiska, konečná stanica je Plaça Catalunya. Cena jedného lístka je 5,90 EUR. Rapid Bus zase prevádzkuje spoločnosť ALSA, ktorá spája Barcelonu s ďalšími španielskymi mestami ako Girona, Lleida, Almeria a Murcia.

Z letiska El Prat vlakom do Barcelony:

Vlakom sa smerom do centra mesta Barcelona dostaneš zo zastávky Aeropuerto. Vlak stojí na Termináli 2, odchádza každých 30 minút. Hovorím – smerom do centra mesta, pretože budete musieť prestúpiťna metro, až to vás dovezie do centra mesta. Zastávte na Barcelona Sants, Passeig de Gracia alebo Clot, z týchto zastávok už to tak ďaleko do mesta nemáte.

Z letiska El Prat metrom do Barcelony:

Od februára 2016 sú spojené oba terminály letiska s podzemnou sieťou metra v Barcelone. Linka sa volá L9 Sud. Dovezú váš až do centra mesta. Cena je 4,50 EUR.

Z letiska El Prat taxíkom do Barcelony:

Z letiska a na letisko sa dostaneš aj taxíkom, je to veľmi komfortné, zároveň však oproti ostatným spôsobom omnoho drahšie. Pozor na čas príletu, počas dopravnej špičky ťa taxík dopraví do cieľa za veľmi dlhý čas. Cena je od 25 do 30 EUR. Všetky taxíky stoja pred letiskovými terminálmi.

5 zaujímavostí o Barcelone

 • Pyramídy v Gíze v Egypte boli postavané starovekými nástrojmi za 20 rokov, katedrála Sagrada Família sa už stavia viac ako 200 rokov, a to pomocou moderných technológií.
 • „Barça“ nie je Barcelona. Barça je prezývka pre FC Barcelona, ​​jeden z najväčších futbalových klubov na planéte. Správna prezývka pre Barcelonu znie – Barna.
 • Pri návšteve Barcelony by ste mali byť strategickí. Najpriaznivejší čas na návštevu? Začiatkom jari, ked je Barcelona plná kvetov, konajú sa masívne večierky, grilovačky a pije sa veľa červeného vína, všetci domáci vychádzaju von. Ak nie na jar, príď koncom septembra alebo októbra, keď je v Stredozemnom mori ešte dosť teplo aj pre teba a letné davy turistov sú skoro fuč. Najhorší čas prísť? August! Všetci miestni vyprázdňujú mesto a nahradia ich stovky tisíc Talianov, Francúzov, Nemcov, Britov a Američanov, proste turistov.
 • Barcelona je kraj ginu s tonikom. Za týmto chutným nápojom choďte do Pesca Salada v Raval a Xixbar v Poble Sec. To sú dva obľúbené koktejlové bary, kde výrobu gin toniku považujú za remeslo! Pije sa zásadne až po večeri.
 • Držte sa mimo Rambly. Sprievodcovia vám síce ukážu, že táto ambiciózna pešia komunikácia je najväčším pokladom mesta. Možno to tak bolo pred 30 rokmi, ale dnes je to miesto s predraženou sangriou a tapas z mikrovlnky. Určite to stojí za prechádzku alebo dve, aspoň vás pobavia miestni pouloční zabávači, ale netrávte tam veľa času.

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne ponuky pre našich čitateľov


 • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
  • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
  • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
  • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
  5/5 - (6 votes)
Komentáre

Už päť rokov pre teba náš tím loví lacné letenky, dovolenky a píše tipy na cestovanie po celom svete. V našej slovenskej redakcii sedí Hanka, Katka, Aďa a Roland, ktorí pre teba hľadajú to najlepšie zo sveta cestovania 24 hodín, 7 dní v týždni.

Hore