Nájdeš nás aj na:

Koronavírus

Ktoré aerolinky začnú lietať medzinárodne už toto leto?

Ktoré aerolinky začnú lietať medzinárodne už toto leto?

Väčšina leteckých spoločností na celom svete v marci pozastavila svoje služby. Reagovala tak na kritickú situáciu v súvislosti so šírením nového koronavírusu. Napriek stále platným obmedzeniam v doprave a cestovaní sa však už toto leto dočkáme návratu obľúbených leteckých lieniek.

Reklama

Niektoré aerolinky zatiaľ presný termín nezverejnili, iné už chŕlia jednu novinku za druhou. Poďme sa teda pozrieť na to, ktoré letecké spoločnosti už oznámili obnovenie medzinárodných leteckých spojení.

American Airlines

American Airlines obnovia transatlantické služby s letmi z Dallasu do Madridu v máji a letmi z Chicaga do Dublinu, Londýna a Aténach v júni. Koncom tohto mesiaca bude letecká spoločnosť pokračovať v poskytovaní služieb z Miami do Limy, Quita, Guayaquilu, Santiaga a Sao Paula.

Etihad Airways

Etihad spolupracuje s vládou Spojených Arabských Emirátov na obnovení pravidelných osobných letov od 16. mája. „Naším cieľom je postupne sa vrátiť ku kompletnému letovému poriadku, len čo to bude pre nás bezpečné. Naše lety sú zatiaľ pozastavené a vrátia sa 16. mája,“ uviedla letecká spoločnosť na svojej webovej stránke. Etihad Airways tiež potvrdili, že budú naďalej prevádzkovať svoje repatriačné lety do 31. mája.

Eurowings

Letecká spoločnosť cez víkend zverejnila vynovený letový program, ktorý sľubuje lety do dôležitých nemeckých miest a tiež do rôznych destinácií v Európe. V letovom poriadku sa objavila aj Viedeň, ale aj španielsky ostrov Malorka.

Eurowings ako dcérska spoločnosť Lufthansa Group pokračujú v lietaní už od mája na letiskách v Düsseldorfe, Hamburgu, Kolíne nad Rýnom a Stuttgarte.

Korean Air

Spoločnosť Korean Air chce mať do júna k dispozícii linky na 32 medzinárodných trasách vrátane letov do Washingtonu DC, Seattlu, Vancouveru, Toronta, Frankfurtu, Pekingu a Kuala Lumpur.

Qatar Airways

Qatar Airways udržiavali mnohé lety aj počas vypuknutia koronakrízy. Do konca júna začne postupne obnovovať dopravu do 80 destinácií vrátane letov z Viedne, Londýna, Dublinu, Manchestru a Edinburghu.

Ryanair

Írsky lowocst Ryanair už ukázal, ako začne od 1. júla lietať. Cestujúci budú musieť nosiť rúška, za služby a produkty na palube sa bude dať platiť len bezhotovostne a pasažieri budú musieť vypĺňať špeciálne formuláre o ceste, ktorý Ryanair neskôr posunie štátnym úradom v tej-ktorej krajine. Letecká spoločnosť chce v lete prevádzkovať minimálne 40% pôvodných letov.

Fungovať začne približne 90 percent pravidelných liniek avšak v nižšej frekvencii – Ryanair bude prevádzkovať 1000 letov denne. Väčšina 80 európskych základní bude obnovená

TAP Portugal Air

Portugalský dopravca obnoví od 18. mája niekoľko medzinárodných letov vrátane Barcelony, Bruselu, Dublinu, Londýna, Madridu, Newarku a Ponta Delgada (Azory). Do konca leta sa očakáva pridanie ďalších destinácií.

Turkish Airlines

Spoločnosť Turkish Airlines plánuje veľký návrat aj do Viedne. Turecké aerolinky obnovia 60% svojej kapacity na vnútroštátnych letoch a poletia do 22 zahraničných destinácií v 19 krajinách. Stane sa tak ešte v júni 2020. Istanbulské aerolinky potom v nasledujúcich dvoch mesiacoch plánujú zintenzívniť svoju činnosť a postupne obnoviť svoju rozsiahlu leteckú sieť.

United Airlines

Dopravca so sídlom v Chicagu pozastavil v apríli 90% svojich služieb, ale naďalej prevádzkoval obmedzené európske a juhoamerické lety. Letecká spoločnosť teraz dúfa, že v júni obnoví svoje linky z Newarku do Paríža, Šanghaja a Tokia, ako aj zo San Francisca do Pekingu, Čengdu, Šanghaja a Frankfurtu. Očakáva sa, že ďalšie týždne bude nasledovať viacero obnovených trás.

Wizz Air

Wizz Air prekvapivo začal lietať omnoho skôr ako ostatní, už v máji 2020. Predstavil tiež 8 nových spojení z Viedne a aerolinky okrem toho prvýkrát uvedú do prevádzky aj spojenie s Emirátmi – Abu Dhabi. Lietať tam budú z Budapešti, Bukurešti, Cluj-Napoca, Katovíc i Sofie.

Odporúčame aj nasledovné články:

Komentáre

Raz sa náhodou dostal k lacným letenkám a odvtedy chce precestovať celý svet. Radšej má hory a prírodu ako mestskú džungľu. Zamiloval si Island, Yosemite, Indonéziu a veľmi ho láka Nepál, Faerské ostrovy a Kanada. Najväčší sen si ale už splnil, keď sa mu narodila dcérka Eliška.

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

Slovak Lines obnovuje medzinárodnú dopravu do Viedne aj Budapešti https://t.co/EhaiPUBVja #novinky7 hodín dozadu
PONUKA DŇA: 2 noci v luxusnom Grandhotel Praha s raňajkami a lanovkou za 69€ https://t.co/e6VkERK1sJ #dovolenky10 hodín dozadu
Mesto Duchov „Bodie“ – vitajte na Divokom Západe https://t.co/ag0ugQ4rwQ #cestopisy12 hodín dozadu
Zaujímavosti zo sveta – Bojisko, kde je vojna “hrou” https://t.co/YGmuVkbdiU12 hodín dozadu
Tipy na darčeky spojené s fotografiou. Inšpirujte sa a darujte spomienky https://t.co/6HHBkcwvbv #tipy13 hodín dozadu
Hranice s Českom, Maďarskom a Rakúskom sú otvorené https://t.co/3U1gJxGJ5I14 hodín dozadu
Emirates obnovujú ďalšie spojenia. Medzi nimi aj Viedeň https://t.co/D7hlaVLCDV #novinky15 hodín dozadu
Austrian Airlines čoskoro opäť štartuje. Kam poletí? https://t.co/dCgScN5R4y #novinky15 hodín dozadu
Naprieč svetovou kuchyňou: burger z domácich žemlí od Michala Kordoša (recept) https://t.co/AhieOqzz6M #tipy1 deň dozadu
TOP PONUKA: Luxusný pobyt v 5* Kempinski od 99€ https://t.co/ughvj4Cvyc #dovolenky2 dni dozadu

Odporúčame tiež:

Advertisement
Advertisement
Hore