Nájdeš nás aj na:

Novinky

Korean Air ponúka luxusný hotel ZDARMA pri dlhom prestupe. Tu je návod

Letíš s aerolinkami Korean Air do Japonsko alebo niekam do Oceánie? Pri dlhom prestupe môžeš opäť využiť bezplatné ubytovanie v špičkovom hoteli. Prinášame zhrnutie podmienok, ktoré treba pre bezplatný hotel od Korean Air splniť.

Reklama

Bezplatný hotel od Korean Air a kto má naň nárok

 • platí na lety medzi Európou a Oceániou od 1. apríla 2024 do 31. októbra 2024
 • platí na lety medzi Európou a Japonskom do 31. marca 2024 (hotel zdarma sa na tieto spojenia zrejme opäť vráti po letnej sezóne)
 • letenka musí byť vydaná s kódom aerolinky KE, teda nesmie ísť o codeshare spoluprácu s inou spoločnosťou
 • cestujúci má nárok na bezplatné prenocovanie vtedy, ak prvý dostupný spoj do jeho destinácie letí až po 12 hodinách od príletu na letisku Incheon v Soule (maximálne 24 hodín)
 • hotel je k dispozícii pre cestujúcich nad 19 rokov – mladší môžu zdieľať izbu s dospelou osobou
 • Cestujúci musí vykonať online registráciu v systému K-ETA (LINK) – to platí pre všetkých cestujúcich, ktorí nepotrebujú na vstup do Južnej Kórei víza – čiže aj Slovákov, tí musia vykonať registráciu K-ETA. Žiadosť treba dokončiť 72 hodín pred odletom.
 • ak spĺňate vyššie uvedené podmienky, službu si môžete vyžiadať aj cez Pelikán – upozorňujeme, že je potrebné tak urobiť v dostatočnom predstihu (najneskôr 3 pracovné dni pred odletom)

Po prílete na letisko stačí prejsť štandardným procesom, teda ukázať platné cestovné doklady na imigračnom úradu na letisku a po ňom sa dostaviť do sektoru A2 na prvom poschodí letiska. Následne si cestujúci vezme bezplatný transfer na hotel.

5* hotel Grand Hyatt Incheon (pri prestupe nad 12 hodín)

Akciové letenky Korean Air


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne ponuky pre našich čitateľov


 • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
  • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
  • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
  • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
  5/5 - (1 vote)
Komentáre

Raz sa náhodou dostal k lacným letenkám a odvtedy chce precestovať celý svet. Radšej má hory a prírodu ako mestskú džungľu. Zamiloval si Island, Yosemite, Indonéziu a veľmi ho láka Nepál, Faerské ostrovy a Kanada. Najväčší sen si ale už splnil, keď sa mu narodili dcérka Eliška a Nina.

Hore