Nájdeš nás aj na:

Ázia

Bali zakáže vstup zahraničným turistom do konca roka. Ostrov sa otvorí až v januári

Bali zakáže vstup zahraničným turistom do konca roka. Ostrov sa otvorí až v januári

Indonézska vláda pôvodne uviedla, že najobľúbenejší ostrov Juhovýchodnej Ázie by sa mohol pre turistov opäť otvoriť už v septembri – dnes už je jasné, že tento rok sa zahraniční turisti na ostrov nedostanú. Informuje o tom BangkokPost.com.

Reklama

Kvôli obavám z pretrvávajúcej hrozby koronavírusu sa indonézsky guvernér rozhodol zrušiť plán otvorenia Bali a presunúť ho až na január 2021.

Bali uzavrelo svoje hranice od marca a pozastavilo vydávanie víz pre turistov. Podľa údajov agentúry Reuters sa však ostrovu vďaka izolácii podarilo veľmi dobre vysporiadať s hrozbou pandémie. Ostrov hlási málo prípadov a v číslach je hlboko pod národným priemerom Indonézie. Zatvorenie hraníc tak bude len dočasné a preventívne.

Letenky na sezónu 2020/2021

Oznámenie o opätovnom hraníc pre turistov bol okamžitý stimul pre viaceré aerolinky. Prvé lety pred nedávnom ohlásili Turkish Airlines aj Qatar Airways a priniesli zaujímavé ceny aj na budúci rok. Letieť možno spiatočne už od 559 eur.

Akciové letenky na Bali

Bali je závislé od cestovného ruchu a koronakríza spôsobuje ostrovu výrazné finančné škody. Ketut Ardana, vedúci balijskej pobočky Indonézskej národnej organizácie pre zájazdy a cestovanie (ASITA), povedal pre ABC, že „80% ľudí na Bali sa spolieha na cestovný ruch, či už priamo alebo nepriamo.

„Vzhľadom na to, že Bali je našou hlavnou turistickou destináciou, je potrebné podniknúť okamžité a rýchle kroky na obnovu záujmu,“ uviedol indonézsky tajomník cestovného ruchu Ni Wayan Giri Adnyani.

Ak sa indonézskemu ostrovu podarí udržať nízku mieru infekcie, od januára opätovne otvorí svoje hranice. Zavedie prísne zdravotné protokoly pre medzinárodných návštevníkov i ubytovacie zariadenia.

Na bezpečné opätovné otvorenie hotelov, reštaurácií a turistických atrakcií zavedie Indonézia špeciálny hygienický program CHS (Čistota, zdravie a bezpečnosť). Chce ním stanoviť normy v oblasti zdravia, hygieny a bezpečnosti.

Prvé sa má otvoriť luxusné letovisko Nusa Dua, kde sa nachádzajú najluxusnejšie hotely na Bali. V tejto oblasti plánujú otestovať nové zdravotné protokoly.

Indonézska vláda tiež plánuje čoskoro znovu otvoriť turistické oblasti ostrova Jáva, ako aj exotické ostrovy Riau, ktoré sú druhou najobľúbenejšou destináciou Indonézie hneď po Bali.

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na redakcia@pelipecky.sk. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na novinky@pelipecky.sk. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

Komentáre

Už päť rokov pre teba náš tím loví lacné letenky, dovolenky a píše tipy na cestovanie po celom svete. V našej slovenskej redakcii sedí Hanka, Katka, Aďa a Roland, ktorí pre teba hľadajú to najlepšie zo sveta cestovania 24 hodín, 7 dní v týždni.

Odporúčame

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

Ktoré krajiny môžeme navštíviť: mapa, aktuálne odporúčania a zákazy (COVID-19) https://t.co/x7NNWluw1g #novinky5 minút dozadu
Singapore Airlines urobia z Airbusu A380 reštauráciu. Otvorená bude len 2 dni https://t.co/qldAgPSkPd #novinky14 minút dozadu
Ako lietajú hlavy štátov. 8 zaujímavých prezidentských lietadiel https://t.co/a7GoIvxHpU #tipy25 minút dozadu
TOP PONUKA: Luxusný wellness pobyt v 5* Kempinski od 109€! https://t.co/ughvj4Cvyc #dovolenky19 hodiny dozadu
10 najvyťaženejších letových trás na svete https://t.co/TtZUtOi4Nd #novinky20 hodiny dozadu
Lacné letenky na Seychely teraz s 5*Qatarom alebo Turkish Airlines! Ceny od 589€ https://t.co/WJhLQ26a8G #letenky20 hodiny dozadu
Drzo lacná Amerika: Priame lety z Európy na rok 2021 od neuveriteľných 129€! https://t.co/SOA6PISOtK #letenky22 hodiny dozadu
Lety do Tanzánie a na Zanzibar sú obnovené. Zrušila sa aj karanténa https://t.co/bOM07tUhwf #letenky23 hodiny dozadu
Fínsko zaradilo Slovensko na zoznam rizikových krajín. Vyžaduje 2 testy https://t.co/nOO156UKV8 #novinky23 hodiny dozadu
Ktoré krajiny môžeme navštíviť: mapa, aktuálne odporúčania a zákazy (COVID-19) https://t.co/x7NNWluw1g #novinky23 hodiny dozadu

Odporúčame tiež:

Reklama
Reklama
Hore