Nájdeš nás aj na:

Novinky

Vlaková ulica v Hanoji: Kaviarne sú tu nebezpečné

Vlaková ulica v Hanoji: Kaviarne sú tu nebezpečné

Ulicu vo vietnamskom Hanoji, známu aj ako Vlaková ulica, čakajú zmeny. Vietnamské autority sa začali obávať o bezpečie domácich i návštevníkov, ktorí si s obľubou na vlakovej trati robia fotografie. Na populárnej ulici v starej časti mesta totiž vlaky premávajú len niekoľko centimetrov od budov, ktoré ju lemujú.

Reklama
zdroj: Manan Vatsyayana/ AFP/Getty Images

Mnohé z fotiek, ktoré kolujú na sociálnych sieťach, spôsobili, že vlaky dokonca museli odkloniť. Na trati, ktorá sa nachádza na ulici postavenej v roku 1902, bolo naraz príliš veľa ľudí.

Jeden z rušňovodičov sa vyjadril pre VN Express, že musel niekoľkokrát núdzovo zastaviť, keď sa ľudia napriek blížiacemu sa vlaku od trate nevzdialili. Pozdĺž vlakovej trate sa okrem domov nachádza aj veľa obľúbených kaviarní. Niektoré z nich sú však ilegálne a oficiálnym nariadením museli majitelia takéto prevádzky zavrieť.

zdroj: Manan Vatsyayana/ AFP/Getty Images

Mnohé z kaviarní využívali práve vonkajší priestor nebezpečne blízko pri trati na sedenie pre turistov, ktorých toto unikátne miesto lákalo nielen na šálku kávy, ale i na netradičnú fotku. Vzhľadom na počet turistov vo Vietname (napríklad v roku 2018 navštívilo krajinu približne 15,5 milióna ľudí) boli podľa vice predsedu Vietnamskej národnej administrácie pre turizmus Ha Van Sieu tieto opatrenia nevyhnutné: “Hoci sú tieto vlakové kaviarne veľkým lákadlom pre turistov, v skutočnosti porušovali niektoré nariadenia.”

zdroj informácií: lonelyplanet.com, zdroj hlavnej foto: Manan Vatsyayana/ AFP/Getty Images

Mohlo by ta tiež zaujímať:

11 úžasných vecí, ktoré nenájdete v klasikom sprievodcovi Hanojom
10 top vecí, čo robiť a vidieť vo Vietname (atrakcie, zaujímavosti)

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na redakcia@pelipecky.sk. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na novinky@pelipecky.sk. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

Komentáre

Hana je z Bratislavy, kde vyštudovala žurnalistiku. Vyskúšala si život vo Varšave ako študent médií a v Berlíne ako redaktor v online magazíne. Pracovné skúsenosti ju zaviali do cestovného ruchu a tam sa doteraz cíti ako doma. Miluje víkendové city breaky po európskych destináciách, ale aj exotiku.

Odporúčame

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

Seychely teraz s 5*Qatarom za peckové ceny! Letenky od 599€ https://t.co/WJhLQ26a8G #letenky40 minút dozadu
Bangkok v top sezóne od 429€! Letíš z Viedne alebo Budapešti https://t.co/E1R4YgOmsP #letenky1 hodinu dozadu
O tom, ako vznikol najfantazijnejší festival na Slovensku https://t.co/i3r6euYTzB #novinky2 hodiny dozadu
Ktoré krajiny môžeme navštíviť: mapa, aktuálne odporúčania a zákazy (COVID-19) https://t.co/x7NNWluw1g #novinky2 hodiny dozadu
Tipy na letné výlety pohodlne autobusom z Bratislavy za pár eur https://t.co/VBghs9cTUU #novinky2 hodiny dozadu
Koronavírus a cestovanie – všetko, čo potrebuješ vedieť https://t.co/QOAvhIh2a4 #novinky2 hodiny dozadu
Rakúsko varuje pred cestou do Španielska s výnimkou Baleárskych a Kanárskych ostrovov https://t.co/m7UVBL0Go0 #letenky2 hodiny dozadu
Cestovanie do Egypta: od 7. augusta potrebujete negatívny test na COVID-19 https://t.co/2tkgLFt6Fm #novinky3 hodiny dozadu
PONUKA DŇA: 4 noci na Zakynthosi v 3*hoteli s raňajkami za 269€ https://t.co/0rd08P5Afs #dovolenky22 hodín dozadu
Mount Everest sa verejnosti otvorí opäť na jeseň https://t.co/ldHZWfBKtG23 hodín dozadu

Odporúčame tiež:

Advertisement
Advertisement
Hore