Nájdeš nás aj na:

Koronavírus

Už aj Ethiopian Airlines ponúkajú cestujúcim bezplatné poistenie na COVID-19

Už aj Ethiopian Airlines ponúkajú cestujúcim bezplatné poistenie na COVID-19

Najväčšia letecká skupina v Afrike (Ethiopian Airlines) oznámila, že po vzore ďalších aerolínii z celého sveta bude pokrývať zdravotné poistenie vrátane nákladov na repatriáciu, evakuáciu a karanténu súvisiace s COVID-19 od 1. októbra 2020 do 31. marca 2021. Krytie je platné na všetky etiópske medzinárodné lety rezervované s letenkami leteckej spoločnosti. Vzťahuje sa automaticky aj na letenky Ethiopian Airlines zakúpené cez Pelikán. Slováci aktuálne lietajú s Ethiopian Airlines najčastejšie na Zanzibar.

Reklama

Globálne krytie pod názvom Sheba Comfort je súčasťou mimoriadnych bezpečnostných opatrení leteckej spoločnosti na ochranu cestujúcich, píše sa v oficiálnej tlačovej správe.

Poistenie proti COVID-19 od Ethiopian Airlines

  • Cestujúci má kryté náklady na lekársku starostlivosť až do výšky 100 000 EUR (v prípade pozitivného testu na COVID-19)
  • Cestujúci má nárok na karanténne náklady až do výšky 150 EUR za deň, maximálne na 14 dní
  • Sheba Comfort tiež zahŕňa služby repatriácie a evakuácie, kedykoľvek je to potrebné, okrem nepretržitej pomoci prostredníctvom horúcej linky leteckej spoločnosti.

Generálny riaditeľ Etiópskej skupiny, pán Tewolde GebreMariam, v súvislosti s globálnym krytím uviedol: „Sme radi, že sme medzi priekopníckymi globálnymi leteckými spoločnosťami, ktoré zaviedli toto mimoriadne bezpečnostné opatrenie a poskytli globálne krytie COVID-19 s cieľom zvýšiť dôveru cestujúcich.“

Poistná schéma Sheba Comfort, zavedená v spolupráci s AXA Partner a Awash Insurance Company, platí 92 dní pri spiatočnej letenke a 31 dní pri jednosmernej letenke. Poistenie začína plynúť od momentu prvého odletu na letenke.

Zdá sa, že špeciálne poistenie proti koronavírusu začína byť posledným cestovateľským trendom. Spoločnosť Ethiopian Airways sa tak najnovšie pripojí k leteckým spoločnostiam ako Emirates, Virgin Atlantic, flydubai, Finnair, a ďalšie.

Pridávajú sa aerolinky i celé krajiny

COVID-19 poistenie bezplatne pre všetkých cestujúcich priniesli ako prvé aerolinky Emirates. Od tej doby sa do podobnej iniciatívy zapojili ďalšie aerolinky i krajiny. Bezplatné poistenie s veľmi podobnými podmienkami už majú aj spoločnosti flydubai, Virgin Atlantic, Air Canada, ale ponúkajú ho napríklad aj Kanárske ostrovy a Dominikánska republika.


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

  • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
  • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
    5/5 - (1 vote)
Komentáre

Raz sa náhodou dostal k lacným letenkám a odvtedy chce precestovať celý svet. Radšej má hory a prírodu ako mestskú džungľu. Zamiloval si Island, Yosemite, Indonéziu a veľmi ho láka Nepál, Faerské ostrovy a Kanada. Najväčší sen si ale už splnil, keď sa mu narodili dcérka Eliška a Nina.

Hore