Nájdeš nás aj na:

Koronavírus

Už aj Ethiopian Airlines ponúkajú cestujúcim bezplatné poistenie na COVID-19

Už aj Ethiopian Airlines ponúkajú cestujúcim bezplatné poistenie na COVID-19

Najväčšia letecká skupina v Afrike (Ethiopian Airlines) oznámila, že po vzore ďalších aerolínii z celého sveta bude pokrývať zdravotné poistenie vrátane nákladov na repatriáciu, evakuáciu a karanténu súvisiace s COVID-19 od 1. októbra 2020 do 31. marca 2021. Krytie je platné na všetky etiópske medzinárodné lety rezervované s letenkami leteckej spoločnosti. Vzťahuje sa automaticky aj na letenky Ethiopian Airlines zakúpené cez Pelikán. Slováci aktuálne lietajú s Ethiopian Airlines najčastejšie na Zanzibar.

Reklama

Globálne krytie pod názvom Sheba Comfort je súčasťou mimoriadnych bezpečnostných opatrení leteckej spoločnosti na ochranu cestujúcich, píše sa v oficiálnej tlačovej správe.

Poistenie proti COVID-19 od Ethiopian Airlines

  • Cestujúci má kryté náklady na lekársku starostlivosť až do výšky 100 000 EUR (v prípade pozitivného testu na COVID-19)
  • Cestujúci má nárok na karanténne náklady až do výšky 150 EUR za deň, maximálne na 14 dní
  • Sheba Comfort tiež zahŕňa služby repatriácie a evakuácie, kedykoľvek je to potrebné, okrem nepretržitej pomoci prostredníctvom horúcej linky leteckej spoločnosti.

Generálny riaditeľ Etiópskej skupiny, pán Tewolde GebreMariam, v súvislosti s globálnym krytím uviedol: „Sme radi, že sme medzi priekopníckymi globálnymi leteckými spoločnosťami, ktoré zaviedli toto mimoriadne bezpečnostné opatrenie a poskytli globálne krytie COVID-19 s cieľom zvýšiť dôveru cestujúcich.“

Poistná schéma Sheba Comfort, zavedená v spolupráci s AXA Partner a Awash Insurance Company, platí 92 dní pri spiatočnej letenke a 31 dní pri jednosmernej letenke. Poistenie začína plynúť od momentu prvého odletu na letenke.

Zdá sa, že špeciálne poistenie proti koronavírusu začína byť posledným cestovateľským trendom. Spoločnosť Ethiopian Airways sa tak najnovšie pripojí k leteckým spoločnostiam ako Emirates, Virgin Atlantic, flydubai, Finnair, a ďalšie.

Pridávajú sa aerolinky i celé krajiny

COVID-19 poistenie bezplatne pre všetkých cestujúcich priniesli ako prvé aerolinky Emirates. Od tej doby sa do podobnej iniciatívy zapojili ďalšie aerolinky i krajiny. Bezplatné poistenie s veľmi podobnými podmienkami už majú aj spoločnosti flydubai, Virgin Atlantic, Air Canada, ale ponúkajú ho napríklad aj Kanárske ostrovy a Dominikánska republika.

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na redakcia@pelipecky.sk. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na novinky@pelipecky.sk. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
Komentáre

Raz sa náhodou dostal k lacným letenkám a odvtedy chce precestovať celý svet. Radšej má hory a prírodu ako mestskú džungľu. Zamiloval si Island, Yosemite, Indonéziu a veľmi ho láka Nepál, Faerské ostrovy a Kanada. Najväčší sen si ale už splnil, keď sa mu narodila dcérka Eliška.

Odporúčame

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

ČSA vyhlásili insolvenciu, lety budú prevádzkovať naďalej https://t.co/kutbnFfEfd #novinky23 hodiny dozadu
PONUKA DŇA: All inclusive Egypt so 4*hotelom a letenkami z Bratislavy od 490€ https://t.co/9kB67sX3eQ #dovolenky1 deň dozadu
Slovenské národné parky sú medzi najkrajšími v Európe. Briti ich zaradili na 3. miesto https://t.co/WrhUTLCvVF #novinky1 deň dozadu
Mexiko uvoľnuje opatrenia. Presúva sa z oranžovej fázy do žltej https://t.co/2lBTNiDnt7 #novinky1 deň dozadu
Čierna Hora je otvorená, po novom vyžaduje PCR test nie starší ako 72 hodín https://t.co/Dl8zOkqGIV #letenky1 deň dozadu
Dánsko predĺžilo obmedzenia vstupu cudzincov do 5. apríla https://t.co/OXRfRQ5Fya #novinky1 deň dozadu
Ak sa EÚ nedohodne, Rakúsko aj tak zavedie COVID pas už na jar https://t.co/BPNNyDgIwZ1 deň dozadu
Boeing 737 MAX vo farbách Smartwings už opäť lieta https://t.co/Dz7uOVa4OO #novinky1 deň dozadu
Procida, malá bodka na mape, je talianske hlavné mesto kultúry 2022 https://t.co/fIvaQWyENa #cestopisy2 dni dozadu
Karibský ostrov Curaçao je naďalej dostupný Slovákom. Stačí PCR test a registrácia https://t.co/Paj1375iMT #novinky2 dni dozadu

Odporúčame tiež:

Reklama
Reklama
Hore