Nájdeš nás aj na:

Koronavírus

Emirates cítia záujem o Brazíliu, do Sao Paulo budú lietať s A380

Emirates cítia záujem o Brazíliu, do Sao Paulo budú lietať s A380

Vyzerá to tak, že spoločnosť Emirates nasadí do ostrej prevádzky ďalší dvojpodlažný Airbus A380. Objaviť sa má najnovšie na trase Dubaj-São Paulo v januári a zatiaľ na tri týždne. Tento krok je reakciou na zvýšený dopyt počas letnej sezóny na južnej pologuli.

Reklama

Doubledecker pod vlajkou Emirátov sa po novom objaví na trase do Brazílie od 9. januára minimálne do 30. januára 2021. Emirates budú lety na A380 uskutočňovať štyrikrát týždenne, čo predstavuje až 12 spiatočných letov.

Vzdialenosť takmer 12 231 kilometrov medzi Dubajom a São Paulom je v jednou z dlhších trás spoločnosti Emirates. Pri prelete nad kontinentom Afriky a Atlantickým oceánom budú cestujúci tráviť na svojich komfortných sedačkách približne 15 hodín smerom do metropoly São Paulu (GRU) a 14 hodín a 10 minút smerom na východ do Dubaja (DXB).

Nadchádzajúca januárová služba bude v skutočnosti vôbec prvým letom lietadla A380 do Južnej Ameriky, odkedy boli v marci pozastavené lety mnohých tamojších aeroliniek.

Okrem nedávneho jednorazového špeciálneho letu do Bahrajnu spoločnosť Emirates lietala so svojimi modelmi A380 do viacerých destinácií po celom svete, vrátane nasledujúcich miest:

 • Londýn (Heathrow)
 • Paríž (Charles de Gaulle)
 • Káhira
 • Moskovské Domodedovo
 • Manchester
 • Ammán
 • Džidda
 • Guangzhou a Bangkok

Emirates tak uvoľňujú do obehu ďalšieho leteckého obra. Posledné týždne sa Airbus A380 v podaní Emirates vracia na najobľúbenejšie linky z Dubaja.

Akciové letenky Emirates

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na redakcia@pelipecky.sk. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na novinky@pelipecky.sk. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

 • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
  • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
Komentáre

Už päť rokov pre teba náš tím loví lacné letenky, dovolenky a píše tipy na cestovanie po celom svete. V našej slovenskej redakcii sedí Hanka, Katka, Aďa a Roland, ktorí pre teba hľadajú to najlepšie zo sveta cestovania 24 hodín, 7 dní v týždni.

Odporúčame

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

ČSA vyhlásili insolvenciu, lety budú prevádzkovať naďalej https://t.co/kutbnFfEfd #novinky24 hodiny dozadu
PONUKA DŇA: All inclusive Egypt so 4*hotelom a letenkami z Bratislavy od 490€ https://t.co/9kB67sX3eQ #dovolenky1 deň dozadu
Slovenské národné parky sú medzi najkrajšími v Európe. Briti ich zaradili na 3. miesto https://t.co/WrhUTLCvVF #novinky1 deň dozadu
Mexiko uvoľnuje opatrenia. Presúva sa z oranžovej fázy do žltej https://t.co/2lBTNiDnt7 #novinky1 deň dozadu
Čierna Hora je otvorená, po novom vyžaduje PCR test nie starší ako 72 hodín https://t.co/Dl8zOkqGIV #letenky1 deň dozadu
Dánsko predĺžilo obmedzenia vstupu cudzincov do 5. apríla https://t.co/OXRfRQ5Fya #novinky1 deň dozadu
Ak sa EÚ nedohodne, Rakúsko aj tak zavedie COVID pas už na jar https://t.co/BPNNyDgIwZ1 deň dozadu
Boeing 737 MAX vo farbách Smartwings už opäť lieta https://t.co/Dz7uOVa4OO #novinky1 deň dozadu
Procida, malá bodka na mape, je talianske hlavné mesto kultúry 2022 https://t.co/fIvaQWyENa #cestopisy2 dni dozadu
Karibský ostrov Curaçao je naďalej dostupný Slovákom. Stačí PCR test a registrácia https://t.co/Paj1375iMT #novinky2 dni dozadu

Odporúčame tiež:

Reklama
Reklama
Hore