Nájdeš nás aj na:

Koronavírus

Cestovanie do Egypta: víza netreba až do apríla, PCR testy majú nové pravidlá

Cestovanie do Egypta: víza netreba až do apríla, PCR testy majú nové pravidlá

Egypt od septembra povolil vstup do krajiny len s negatívnym PCR testom na koronavírus. Vykonávanie PCR-testu pred vstupom do Egypta je pre cestujúcich k dispozícii aj priamo na letiskách v Šarm el-Šajchu, Hurgáde, Marsa Matrouh, Marsa Alam a Tabe za poplatok 30 USD, prípadne sa možno objednať aj cez Pelikán a absolvovať test najneskôr 72 hodín pred odletom do Egypta.

Reklama

Ak si test necháte urobiť až na mieste, musíte absolvovať karanténu v krajine do obdržania negatívneho výsledku PCR-testu.

Nové podmienky vstupu do Egypta od 1. decembra 2020

Vzhľadom na fakt, že sa objavujú prípady, že do Egypta prichádzajú turisti s falošnými výsledkami PCR testov, boli prijaté opatrenia. Od 01.12.2020 sú PCR testy akceptované len za predpokladu splnenia nižšie uvedených noriem:

 • certifikát s negatívnym výsledkom PCR testu musí byť v anglickom jazyku
 • negatívny PCR test nesmie byť starší ako 72 hodín
 • potvrdenie musí byť opečiatkované a podpísané zdravotným pracovníkom
 • potvrdenie musí obsahovať vodoznak alebo QR kód, ktorý priamo odkazuje na oficiálnu webovú stránku laboratória
 • ak klient nemá k dispozícii tlačený PCR test, musí mať oficiálny e-mail s výsledkom z oficiálnej e-mailovej adresy laboratória
 • PCR test musí byť jasný a musí obsahovať všetky podrobnosti o pacientovi
 • PCR test napísaný ručne nebude akceptovaný
 • V prípade nedodržania vyššie uvedených noriem je potrebné, aby klient vykonal PCR test po prílete do Egypta na letisku za poplatok 30$.

Egypt zrušil víza až do apríla 2021

Egypt od 1. júla otvoril niektoré pobrežné letoviská, obnovil medzinárodné lety a sprístupnil hlavné pamiatky vrátane pyramíd v Gíze. Turistom sa postupne už takmer všetky oblasti. Africká krajina chce ľudí motivovať k dovolenke aj dočasným zrušením víz a lacnejšími vstupmi do pamiatok.

S cieľom podporiť fungovanie cestovného ruchu a obnoviť turistické aktivity v nadchádzajúcom období sa Egyptská vláda rozhodla oslobodiť turistov cestujúcich do Egypta prostredníctvom priamych letov od vízových poplatkov až do 31. apríla 2021.

Toto rozhodnutie bolo prijaté 10.6.2020 počas videokonferenčného stretnutia pod vedením predsedu vlády Moustafu Madboulyho, v ktorom sa stanovuje, že turisti sú od týchto poplatkov oslobodení do 31. októbra – následne bolo predĺžené až do jari.

Egypt zatiaľ náš krízový štáb neoznačil za bezpečnú krajinu, po návrate na Slovensko je teda potrebná registrácia cez korona.gov.sk/ehranica, minimálne 5 dní izolácia a následne štátom hradený test.

Egypt uviedol aj lacnejšie vstupy do pamiatok

V rámci podpory cestovného ruchu v Hornom Egypte prijali rozhodnutie o znížení vstupného do všetkých kultúrnych a historických pamiatok. Objavovanie starej egyptskej histórie na fascinujúcej delte Nílu sa tak stáva ešte lákavejšie.

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na redakcia@pelipecky.sk. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na novinky@pelipecky.sk. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

 • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
  • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
Komentáre

Už päť rokov pre teba náš tím loví lacné letenky, dovolenky a píše tipy na cestovanie po celom svete. V našej slovenskej redakcii sedí Hanka, Katka, Aďa a Roland, ktorí pre teba hľadajú to najlepšie zo sveta cestovania 24 hodín, 7 dní v týždni.

Odporúčame

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

ČSA vyhlásili insolvenciu, lety budú prevádzkovať naďalej https://t.co/kutbnFfEfd #novinky2 dni dozadu
PONUKA DŇA: All inclusive Egypt so 4*hotelom a letenkami z Bratislavy od 490€ https://t.co/9kB67sX3eQ #dovolenky2 dni dozadu
Slovenské národné parky sú medzi najkrajšími v Európe. Briti ich zaradili na 3. miesto https://t.co/WrhUTLCvVF #novinky2 dni dozadu
Mexiko uvoľnuje opatrenia. Presúva sa z oranžovej fázy do žltej https://t.co/2lBTNiDnt7 #novinky2 dni dozadu
Čierna Hora je otvorená, po novom vyžaduje PCR test nie starší ako 72 hodín https://t.co/Dl8zOkqGIV #letenky2 dni dozadu
Dánsko predĺžilo obmedzenia vstupu cudzincov do 5. apríla https://t.co/OXRfRQ5Fya #novinky2 dni dozadu
Ak sa EÚ nedohodne, Rakúsko aj tak zavedie COVID pas už na jar https://t.co/BPNNyDgIwZ2 dni dozadu
Boeing 737 MAX vo farbách Smartwings už opäť lieta https://t.co/Dz7uOVa4OO #novinky2 dni dozadu
Procida, malá bodka na mape, je talianske hlavné mesto kultúry 2022 https://t.co/fIvaQWyENa #cestopisy3 dni dozadu
Karibský ostrov Curaçao je naďalej dostupný Slovákom. Stačí PCR test a registrácia https://t.co/Paj1375iMT #novinky3 dni dozadu

Odporúčame tiež:

Reklama
Reklama
Hore