Nájdeš nás aj na:
burj khalifa

Ázia

23 dôvodov, prečo je Dubaj najlepšou destináciou na svete

23 dôvodov, prečo je Dubaj najlepšou destináciou na svete

Dubaj. Už len pri vyslovení názvu tohto mesta sa nám ihneď vybavia luxusné obchody, veľkolepé mrakodrapy, prepychové hotely a tropické teploty. V meste akým je Dubaj, je prakticky nemožné sa nudiť. Je ideálnou destináciou ako pre mladých cestovateľov, tak aj pre rodiny s deťmi. Ak sa bojíte, že jediné čo v Dubaji môžete robiť je prechádzať sa v tieni výškových budov, ste na omyle.

Reklama

Vyberte sa na nádhernú pláž Jumeirah alebo si zalyžujte na zasneženom svahu v obchodnom centre zatiaľ, čo vonku panujú tropické teploty. Nezahoďte ani chvíľku voľného času a pokračujte na miestne trhy so zlatom alebo korením, alebo sa vydajte za nákupmi do nákupného centra Dubai Mall. Spoznajte Dubaj z vtáčej perspektívy a vyvezte sa na najvyšší mrakodrap na svete Burj Khalifa s úžasným výhľadom na Perzský záliv. Ak vás zaujíma tá viac tradičná stránka Dubaja, rozhodne nevynechajte plavbu loďou v zátoke Dubai Creek.

Burj Khalifa

Najvyšší mrakodrap sveta nemožno prehliadnuť. Burj Khalifa je jednoznačne najväčšou dominantou metropoly. Tie najkrajšie zážitky si odnesiete z jeho najvyšších poschodí. Za dobrého počasia sa vám zo 124. poschodia ponúkne neuveriteľný výhľad. Komu by snáď bolo málo, ten sa môže vydať do Top Sky Lounge na 148. poschodí. Lístky nájdete k zakúpeniu TU. Ceny začínajú na sume 29 eur.

Burj Khalifa

Múzeum budúcnosti

Meria 77 metrov a je akýmsi architektonickým zázrakom, ktorý rozpráva príbeh o budúcnosti prostredníctvom série interaktívnych výstav. Múzeum budúcnosti pozýva ľudí zažiť technológie a trendy, ktoré budú formovať budúcnosť ľudstva. S rozlohou 30 000 metrov štvorcových stavba bez stĺpov tiež predstavuje nové globálne intelektuálne centrum. Je to „živé laboratórium“ navrhnuté tak, aby podporovalo inováciu, podnietilo novú éru vedeckých objavov v tomto regióne aj mimo neho.

museum of future dubai

Dubai Mall

Najobľúbenejšie nákupné centrum Dubaja, Dubai Mall, nájdete hneď vedľa Burj Khalifa. V najväčšom nákupnom centre sveta sa nachádza cez 1200 obchodov a 150 reštaurácií. Dubai Mall je prakticky mesto v meste, a ak vám počasie nebude práve priať, môžete tu pokojne zostať celý deň. Okrem iného tu tiež nájdete zimné klzisko, kino, detské atrakcie a obrie akvárium o objeme 10 mil. litrov s viac ako 33 000 vodnými živočíchmi.

Dubai Mall

Ain Dubai

Ain Dubai je najnovšia atrakcia na dlhom zozname dubajských svetových rekordov. Nachádza sa na ostrove Bluewaters Island a siaha do výšky až 250 metrov. Je tak najvyššou a najväčšou atrakciou svojho druhu na celom svete. Dubajské ruské kolo je dychberúcou konštrukciou, každá jeho noha meria 126 metrov – zmestilo by sa do nej 15 londýnskych červených autobusov. Hmotnosť konštrukcie sa rovná štyrom Airbusom A380

ain dubai

Dubai Fountain

Takúto fontánu len tak niekde nenájdete. Nachádza sa hneď pri mrakodrape Burj Khalifa pred ohromným nákupným centrom. Dubai Fountain si drží prvenstvo v najväčšej choreografickej fontáne na svete. Táto populárna vodná show dosahuje výšku až 150 metrov. Každý z farebných stĺpcov vody tryská v presných intervaloch a dokresľuje tak veľkolepé hudobné predstavenie, po ktorom mnohým turistom padá sánka. Zatiaľ čo prvé predstavenie vás čaká popoludní o 13:00 (okrem piatku, 13:30), na ďalšie si musíte počkať do západu slnka, kedy show ale prebieha opakovane až do 23:00 každú pol hodinu.

Fontána v Dubaji

Palm Jumeirah

Ak hľadáte ďalší dubajský unikát, vydajte sa na Palm Jumeirah, umelo vytvorený ostrov v tvare palmy. Jeden z najväčších divov na svete svojho druhu dokazuje, že v Dubaji je možné všetko. Práve tu nájdete tie najluxusnejšie hotely. Vďaka nadzemke, vedúcej z mesta, sa sem navyše dostanete veľmi rýchlo.

Palmový ostrov

Akciové letenky do Dubaja

Najvyšší aj najhlbší bazén na svete

Nový dubajský rezort Address Beach Resort sa nachádza asi 300 metrov od prístavu Marina Beach. Je ocenenou budovou vďaka svojmu unikátnemu dizajnu. Rezort má dve veže so 77 poschodiami, ktoré spája vyvýšený most. Okrem krásnych izieb a skvelej reštaurácie je lákadlom rooftop infinity bazén vo výške 294 metrov nad morom – ako inak, najvyšší infinity bazén na svete. Očarí ťa úžasnými výhľadmi na Bluewaters Island, Dubai Eye, Palm Jumeirah a Dubai Marina.

Dubaj má tiež nový najhlbší bazén na sveteJeho hĺbka je 60 metrov a je súčasťou novej atrakcie Deep Dive Dubai. Prekonal aj posledný rekord, ktorý držalo Poľsko, so svojim 45-metrov hlbokým bazénom. Nový megalománsky bazén v Dubaji je naplnený 14 miliónmi litrov vody, pre porovnanie je to asi 6 olympijských bazénov. V Guinnessovej knihe rekordov dostal titul najhlbšieho bazéna na potápanie.

Dubai Marina

Dubai Marina, čiže Dubajský prístav je ako okno do budúcnosti. Naplánujte si plavbu loďou a kochajte sa pohľadom na jedny z najvyššej hotelových budov, zatiaľ čo okolo vás uvidíte najdrahšie jachty z celého sveta v Dubai Marina Yacht Club.

Dubai Marina

Dubai Creek

Na prvý pohľad sa môže zdať, že Dubaj je len o mrakodrapoch. Nie je to tak. Urobte si zastávku v starej časti Dubaja, ktorá bývala v minulosti dôležitou obchodnou tepnou Perzského zálivu. V Dubai Creek sa môžete tešiť na trhy so zlatom, textilom a korením, ale aj na múzeá, ktoré vám priblížia históriu miesta. Vstúpte do dubajskej zátoky a spoznajte jej korene.

Dubai Creek

Trhy so zlatom a korením

Dubaj by sa dal bez preháňania nazvať prístavom obchodu. V južnej časti Dubai Creek na vás čaká 300 obchodníkov s najkrajšími náramkami a náhrdelníkmi. Vedeli ste, že zhruba 20% svetovej zlata prejde rukami miestnych obchodníkov? Okrem drahých kovov tu ale nájdete ajnajrôznejšie druhy korenia, akými sú škorica, zázvor, vanilka a nesmie chýbať ani šafran. Nielenže sa zjednávanie povoľuje, ale priamo vám ho odporúčame. Trhy sú otvorené každý deň od 09:00 do 22:00.

Trh se zlatem

Promenáda a pláž v Jumeirah Resort

Toto je povinná zastávka pre všetkých, ktorí zbožňujú dobré jedlo, osviežujúce drinky, nákupy, sledovanie filmov a najlepšie všetko dohromady. V kombinácii s miestnou krásnou plážou sa môžete tešiť na najlepšie večierky s tými najznámejšími DJ pod holým nebom. Na tomto mieste to skrátka žije.

Dubai Jumeriaj

Kite Beach

Táto pláž je skvelým miestom na odreagovanie pre všetkých, ktorí milujú nielen vodné športy. Vyskúšajte si divoký kitesurfing alebo sledujte jazdcov na bmx a skate v miestnom skate parku. Z ďalších športových aktivít si vyberte napríklad volejbal. Zahrať si jednu hru s priateľmi v tieni Burj Al Arab je jedinečný zážitok.

Kite rusfing

Vyberte sa do púšte

Stačí 20 minút jazdy a ocitnete sa za Dubajom v jej piesočných dunách. Naskočte na off-road safari a objavte pôvodný život miestnych beduínov, ktorí po stáročia nezmenili svoj životný štýl. Len pozor na žalúdok. Občas to bude pekne hádzať.

Poušť za Dubají

Al Fahidi

Al Fahidi je jednou z najstarších častí Dubaja. Najlepšie si ju vychutnáte po vlastných, vďaka čomu dokonale nasajete atmosféru starej Dubaja s jej tradičnou architektúrou, ktorá sa vyznačuje okrem iného starými mlynmi.

Dubai Al Fahidi

Burj Al Arab

Hotel s nezameniteľným tvarom v podobe plachetnice je dlho jedným zo symbolov moderného Dubaja. 321 metrov vysoká budova je jediným hotelom na svete, ktorý sa môže pýšiť 7 hviezdičkami! Čím sa líši od ostatných luxusných hotelov? Sú to kráľovské apartmány, podmorská reštaurácia, flotila vlastných Rolls Roycov, heliport a v neposlednom rade výstrelky v podobe kapučína s trochou toho zlatého prášku.

Burj Al Arab v Dubaji

Dubai Canal

Dubai Canal sa tiahne v dĺžke 3,2 km z časti Creek cez modernú časť mesta až do Perzského zálivu. Pozdĺž kanála nájdete 80 000 metrov štvorcových nových atrakcií, medzi ktoré patrí napríklad 3 km dlhá bežecká dráha alebo 12 km dlhá cyklistická trasa. Tešiť sa môžete aj na vodopád, ktorý možno vidieť z Dubai Business Bay.

Medinat Jumeriah

Ak hľadáte zážitok kombinujúci tradíciu a luxus, vydajte sa do Medinat Jumeriah. Komplex pripomína starovekú arabskú citadelu – 2 luxusné hotely, tradičné vily, svetoznáme kúpele Talis Spa, Madinat Souk (trhy), divadlo s kapacitou 1000 miest a 44 reštaurácií a barov.

Dubaj Burj Al Arab

Dubai Opera

Posledný kúsok z mozaiky dubajských architektonických velikánov. Ihneď po vstupe dovnútra pochopíte, prečo sa táto opera radí medzi dubajské klenoty. Práve v týchto priestoroch uvidíte najväčšie mená svetovej opery, baletu i divadla. Dubai Opera, navrhnutá dánskych architektom Janusom Rostockom, je prvou ozajstnou kultúrnou inštitúciou mesta. Prvá premiéra tu zaznela 31. augusta a od tej doby sa opera stala jednou z najnavštevovanejších atrakcií mesta. Ponuku predstavenie nájdete TU.

Dubai Opera

IMG Worlds of Adventure

Zábava, vzrušenie a rýchlosť, taký je tento krytý zábavný park o veľkosti 28 futbalových ihrísk. Práve tu sa môžete celé hodiny baviť na tých najmodernejších zábavných atrakciách. Nezáleží na tom koľko máte rokov. S ohromným množstvom atrakcií si vyberie každý, od najmenších až po tých najväčších. Samozrejmosťou je aj nespočetné množstvo reštaurácií, kde načerpáte energiu na ďalšie objavovanie Dubaja.

Zábavní park

City Walk

Po náročnom dni je City Walk ideálnym miestom pre odpočinok. Pešia zóna navrhnutá v európskom štýle sa rozkladá na 13 000 metroch štvorcových. Pri prechádzke ulicou narazíte na nespočetné množstvo reštaurácií a obchodov, ktorých kúzlo dopĺňajú majestátne mrakodrapy v okolí, na čele s Burj Khalifa.

City Walk v Dubaji

Ski Dubai

Aj keď v Dubaji panujú tropické teploty, neznamená to, že by ste prišli o potešenie z poriadnej zimnej lyžovačky. Veľké zimné centrum ponúka celkom 5 zjazdoviek (najdlhšia má 400 metrov), freestyle park, lanovku a tobogán. Vstup pre dospelých je 70 eur.

Lyžařské středicko v Dubaji

Wild Wadi Water Park

Burj Al Arab leží – čo by ste kameňom dohodili – od vodného parku Wild Wadi. V ňom nájdete 30 obrovských vodných šmýkačiek a nespočetne veľa ihrísk pre všetky vekové kategórie. Ak hľadáte aktívny oddych, vyskúšajte miestne tobogány, ale ak by ste si radi oddýchli po náročnom dni, odporúčame tzv. lenivú rieku. Pokiaľ do Dubaja mierite aj s deťmi, nesmiete toto miesto vynechať!

Dubai Park

Dubai Skydive

Srdce až v krku, poriadna dávka adrenalínu a zvýšený srdcový tep. Zažite Dubaj z úplne inej perspektívy a vyskočte z lietadla vo výške 4 km nad zemou. Len nezabudnite na padák! Na takýto zážitok len tak nezabudnete.


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne ponuky pre našich čitateľov


  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
    • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
    • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
    4.8/5 - (6 votes)
Komentáre

Už päť rokov pre teba náš tím loví lacné letenky, dovolenky a píše tipy na cestovanie po celom svete. V našej slovenskej redakcii sedí Hanka, Katka, Aďa a Roland, ktorí pre teba hľadajú to najlepšie zo sveta cestovania 24 hodín, 7 dní v týždni.

Hore