Nájdeš nás aj na:

Novinky

Cestovná kancelária Firo-tour ukončí činnosť, klientov odškodní poisťovňa

Cestovná kancelária Firo-tour ukončí činnosť, klientov odškodní poisťovňa

Cestovná kancelária Firo-tour dnes vyhlásila úpadok, pretože sa jej nepodarilo uzavrieť zákonné poistenie na rok 2021. Dotkne sa to približne 3500 klientov, ktorých odškodní poisťovňa Allianz – Slovenská poisťovňa. Klienti, ktorí mali kúpené zájazdy, musia prihlásiť svoje nároky do šiestich mesiacov.

Reklama

Firo-tour od 1. januára nemôže podnikať ako cestovná kancelária, a teda ani uskutočniť odložené zájazdy. Tie jej riaditeľ vyčíslil na viac ako 2,5 milióna eur. Informoval o tom Denník N.

Česká cestovka Firo-tour pokračuje aj po vyhlásení úpadku slovenskej cestovky Firo vo svojej činnosti. CK Firo, ktorá podniká na českom trhu, totiž pôsobí samostatne a je poistená v inej poisťovni.

Ak máte zájazd cez Firo-tour, cestovná kancelária vás bude kontaktovať e-mailom o ďalšom postupe. Cestovka ubezpečuje, že pristúpi k riešeniu problému vo vzťahu ku klientom jej vlastným spôsobom. Peniaze prídu ľuďom naspäť najneskôr do polroka.

Svoje nároky si možno uplatniť štandardným spôsobom: ohlásením poistnej udalosti telefonicky na bezplatnej telefonickej linke 0800 122 222, zo zahraničia na čísle +421 2 4961 5677. Poistnú udalosť treba nahlásiť najneskôr 6 mesiacov od vzniku škodovej udalosti.

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na redakcia@pelipecky.sk. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na novinky@pelipecky.sk. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
Komentáre

Raz sa náhodou dostal k lacným letenkám a odvtedy chce precestovať celý svet. Radšej má hory a prírodu ako mestskú džungľu. Zamiloval si Island, Yosemite, Indonéziu a veľmi ho láka Nepál, Faerské ostrovy a Kanada. Najväčší sen si ale už splnil, keď sa mu narodila dcérka Eliška.

Odporúčame

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

ČSA vyhlásili insolvenciu, lety budú prevádzkovať naďalej https://t.co/kutbnFfEfd #novinky22 hodiny dozadu
PONUKA DŇA: All inclusive Egypt so 4*hotelom a letenkami z Bratislavy od 490€ https://t.co/9kB67sX3eQ #dovolenky1 deň dozadu
Slovenské národné parky sú medzi najkrajšími v Európe. Briti ich zaradili na 3. miesto https://t.co/WrhUTLCvVF #novinky1 deň dozadu
Mexiko uvoľnuje opatrenia. Presúva sa z oranžovej fázy do žltej https://t.co/2lBTNiDnt7 #novinky1 deň dozadu
Čierna Hora je otvorená, po novom vyžaduje PCR test nie starší ako 72 hodín https://t.co/Dl8zOkqGIV #letenky1 deň dozadu
Dánsko predĺžilo obmedzenia vstupu cudzincov do 5. apríla https://t.co/OXRfRQ5Fya #novinky1 deň dozadu
Ak sa EÚ nedohodne, Rakúsko aj tak zavedie COVID pas už na jar https://t.co/BPNNyDgIwZ1 deň dozadu
Boeing 737 MAX vo farbách Smartwings už opäť lieta https://t.co/Dz7uOVa4OO #novinky1 deň dozadu
Procida, malá bodka na mape, je talianske hlavné mesto kultúry 2022 https://t.co/fIvaQWyENa #cestopisy2 dni dozadu
Karibský ostrov Curaçao je naďalej dostupný Slovákom. Stačí PCR test a registrácia https://t.co/Paj1375iMT #novinky2 dni dozadu

Odporúčame tiež:

Reklama
Reklama
Hore