Nájdeš nás aj na:

Novinky

Ste na Bali resp. v Indonézii? Takto sa môžete dostať domov

Ste na Bali resp. v Indonézii? Takto sa môžete dostať domov

Vzhľadom na súčasnú situáciu, kedy dochádza k rušeniu leteckých spojení z Indonézie do Európy a vzhľadom k neistému ďalšiemu vývoju šíreniu koronavírusu COVID-19 v Indonézii, Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR dôrazne odporúča slovenským turistom v Indonézii aj slovenským občanom dlhodobo zdržiavajúcim sa v krajine, aby sa vrátili do SR najbližším dostupným leteckým spojom.

Reklama

S ohľadom na rozhodnutie indonézskej vlády z 31. januára 2020 zakázať vstup do krajiny všetkým cudzím štátnym príslušníkom aj ich letiskový transfer, možno predpokladať, že letecké spojenia a prípadné núdzové lety budú naďalej výrazne obmedzované. V prípade potreby sa slovenskí turisti môžu obrátiť na konzulárnu pohotovostnú linku +62 816-783-043.

Aktuálne možnosti návratu Slovákov z Indonézie

KLM organizuje let

Špeciálny komerčný let KLM organizovaný 2. apríla 2020 z Denpasaru do Amsterdamu. Z Amsterdamu sú dostupné komerčné lety do Nemecka a Viedne, odkiaľ je možný individuálny presun do SR. Letenky na príslušný let KLM sú dostupné na webe KLM.

Nemci organizujú repatriáciu

Repatriačný let Nemecka 3. apríla 2020 z Jakarty do Frankfurtu s odletom o 17:25 z Jakarty a príletom 4. apríla 2020 o 5:35 do Frankfurtu.

Podmienky: let je určený iba pre občanov EÚ a UK (žiaľ nie pre rodinných príslušníkov ani s pobytom v EÚ). Cena za let je splatná na základe faktúry po prílete, vyžaduje sa podpísanie čestného prehlásenia pre nemeckú stranu o splatení sumy za letenku vo výške bežnej pre obdobný ekonomický let. Doprava z Frankfurtu je organizovaná individuálne (napr. vlakom cez Viedeň, viac informácii o doprave do SR).

V prípade záujmu urýchlene pošlite MZV SR kópiu svojho pasu a informáciu, že máte o daný repatriačný let záujem na adresu: emb.jakarta@mzv.sk , prípadne súkromnou správou na WhatsAppe: +62 816-783-043.

Česi takisto organizujú repatriáciu

V priebehu budúceho týždňa (od 6. apríla 2020) plánuje Veľvyslanectvo Českej republiky v Jakarte repatriačný let pre svojich občanov, pričom niekoľko miest by malo byť vyhradených aj pre občanov SR. Detaily letu ešte nie sú známe, s najväčšou pravdepodobnosťou však pôjde o let z Denpasaru so zastávkou v Jakarte. V prípade záujmu urýchlene pošlite kópiu svojho pasu a informáciu, že máte o daný repatriačný let záujem na adresu: emb.jakarta@mzv.sk, telefonicky alebo súkromnou správou na WhatsAppe: +62 816-783-043.

Po pristátí v Prahe budú občania SR prevezení autobusom z Prahy na Slovensko repatriačným autobusom priamo do karanténneho zariadenia Ministerstva vnútra (miesto sa určuje podľa voľných kapacít).

Každý repatriovaný občan musí podstúpiť karanténu v zariadení pokiaľ nebudú známe negatívne výsledky testov na nový koronavírus.

Qatar Airways stále lietajú z Indonézie

Komerčnou cestou: spoločnosť Qatar Airways stále ponúka lety cez Dohu do Viedne jedenkrát denne. Na let vás ale pustia iba s lekárskym osvedčením v anglickom jazyku, ktoré potvrdzuje, že ste boli negatívne testovaný na prítomnosť ochorenia COVID-19.

Ďalšie užitočné články:

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na redakcia@pelipecky.sk. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na novinky@pelipecky.sk. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
Komentáre

Raz sa náhodou dostal k lacným letenkám a odvtedy chce precestovať celý svet. Radšej má hory a prírodu ako mestskú džungľu. Zamiloval si Island, Yosemite, Indonéziu a veľmi ho láka Nepál, Faerské ostrovy a Kanada. Najväčší sen si ale už splnil, keď sa mu narodila dcérka Eliška.

Odporúčame

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

PONUKA DŇA: Dominikánska republika s 5*hotelom a all inclusive za 1 170€ https://t.co/bILrl6WaYh #dovolenky17 hodiny dozadu
TAP Air Portugal ponúka neobmedzenú letenku do Európy https://t.co/dOy9WjaufL #novinky20 hodiny dozadu
Japonská umelkyňa Yayoi Kusama sa vracia do Tate Modern v Londýne so slávnymi infinity rooms https://t.co/JHSqblnwyR #novinky21 hodiny dozadu
Madeira, ostrov kvetín a večnej jari. Letenky za 189€ na budúci rok https://t.co/CAR6ArZbYF #cestopisy22 hodiny dozadu
Hurá do Kanady: Lacné letenky do TOP destinácií na rok 2021 https://t.co/loScKX3dpD #cestopisy22 hodiny dozadu
Woodpark Valča: Dve jedinečné chaty s výhľadom na Malú Fatru https://t.co/3G1eQm4Kms #dovolenky2 dni dozadu
Nový Zéland otvára oázu Deer Park Hights. Spoznáš ju z Pána prsteňov https://t.co/zoCe5j6ay7 #novinky2 dni dozadu
Letisko v Bratislave vybavilo za 9 mesiacov 381-tisíc cestujúcich. Je to pokles o 79% https://t.co/61Qsmh2III #novinky2 dni dozadu
19 hodín v oblakoch! Singapore Airlines opäť spustia najdlhší let na svete https://t.co/aEE4uLNoKD #novinky2 dni dozadu
Letisko Bratislava od nedele prechádza na zimný letový poriadok. Ponúkne 4 linky do 3 destinácií https://t.co/BHtDs7QHVP #novinky2 dni dozadu

Odporúčame tiež:

Reklama
Reklama
Hore