Nájdeš nás aj na:

Novinky

Ste na Bali resp. v Indonézii? Takto sa môžete dostať domov

Ste na Bali resp. v Indonézii? Takto sa môžete dostať domov

Vzhľadom na súčasnú situáciu, kedy dochádza k rušeniu leteckých spojení z Indonézie do Európy a vzhľadom k neistému ďalšiemu vývoju šíreniu koronavírusu COVID-19 v Indonézii, Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR dôrazne odporúča slovenským turistom v Indonézii aj slovenským občanom dlhodobo zdržiavajúcim sa v krajine, aby sa vrátili do SR najbližším dostupným leteckým spojom.

Reklama

S ohľadom na rozhodnutie indonézskej vlády z 31. januára 2020 zakázať vstup do krajiny všetkým cudzím štátnym príslušníkom aj ich letiskový transfer, možno predpokladať, že letecké spojenia a prípadné núdzové lety budú naďalej výrazne obmedzované. V prípade potreby sa slovenskí turisti môžu obrátiť na konzulárnu pohotovostnú linku +62 816-783-043.

Aktuálne možnosti návratu Slovákov z Indonézie

KLM organizuje let

Špeciálny komerčný let KLM organizovaný 2. apríla 2020 z Denpasaru do Amsterdamu. Z Amsterdamu sú dostupné komerčné lety do Nemecka a Viedne, odkiaľ je možný individuálny presun do SR. Letenky na príslušný let KLM sú dostupné na webe KLM.

Nemci organizujú repatriáciu

Repatriačný let Nemecka 3. apríla 2020 z Jakarty do Frankfurtu s odletom o 17:25 z Jakarty a príletom 4. apríla 2020 o 5:35 do Frankfurtu.

Podmienky: let je určený iba pre občanov EÚ a UK (žiaľ nie pre rodinných príslušníkov ani s pobytom v EÚ). Cena za let je splatná na základe faktúry po prílete, vyžaduje sa podpísanie čestného prehlásenia pre nemeckú stranu o splatení sumy za letenku vo výške bežnej pre obdobný ekonomický let. Doprava z Frankfurtu je organizovaná individuálne (napr. vlakom cez Viedeň, viac informácii o doprave do SR).

V prípade záujmu urýchlene pošlite MZV SR kópiu svojho pasu a informáciu, že máte o daný repatriačný let záujem na adresu: emb.jakarta@mzv.sk , prípadne súkromnou správou na WhatsAppe: +62 816-783-043.

Česi takisto organizujú repatriáciu

V priebehu budúceho týždňa (od 6. apríla 2020) plánuje Veľvyslanectvo Českej republiky v Jakarte repatriačný let pre svojich občanov, pričom niekoľko miest by malo byť vyhradených aj pre občanov SR. Detaily letu ešte nie sú známe, s najväčšou pravdepodobnosťou však pôjde o let z Denpasaru so zastávkou v Jakarte. V prípade záujmu urýchlene pošlite kópiu svojho pasu a informáciu, že máte o daný repatriačný let záujem na adresu: emb.jakarta@mzv.sk, telefonicky alebo súkromnou správou na WhatsAppe: +62 816-783-043.

Po pristátí v Prahe budú občania SR prevezení autobusom z Prahy na Slovensko repatriačným autobusom priamo do karanténneho zariadenia Ministerstva vnútra (miesto sa určuje podľa voľných kapacít).

Každý repatriovaný občan musí podstúpiť karanténu v zariadení pokiaľ nebudú známe negatívne výsledky testov na nový koronavírus.

Qatar Airways stále lietajú z Indonézie

Komerčnou cestou: spoločnosť Qatar Airways stále ponúka lety cez Dohu do Viedne jedenkrát denne. Na let vás ale pustia iba s lekárskym osvedčením v anglickom jazyku, ktoré potvrdzuje, že ste boli negatívne testovaný na prítomnosť ochorenia COVID-19.

Ďalšie užitočné články:

Komentáre

Raz sa náhodou dostal k lacným letenkám a odvtedy chce precestovať celý svet. Radšej má hory a prírodu ako mestskú džungľu. Zamiloval si Island, Yosemite, Indonéziu a veľmi ho láka Nepál, Faerské ostrovy a Kanada. Najväčší sen si ale už splnil, keď sa mu narodila dcérka Eliška.

Odporúčame

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

Nórsko od 15. júla otvorí hranice pre viaceré krajiny vrátane Slovenska https://t.co/3muQH1DkbK #novinky1 deň dozadu
Od dnes sa z Bratislavy lieta do Malagy, od zajtra na Sardíniu https://t.co/iSbYDx4Q1u #letenky1 deň dozadu
Pri ceste do Grécka nezabudnite vyplniť online dotazník (aktualizované) https://t.co/wADZn4OYHE #letenky1 deň dozadu
Hotel Srdiečko. Južné svahy Nízkych Tatier vás obklopia srdečnosťou https://t.co/T2KHbp20JJ #cestopisy1 deň dozadu
Aerolinky LEVEL zrejme skončia aj vo Francúzsku, ponúkali lacný Karibik https://t.co/Y1s0HxtaVD #novinky1 deň dozadu
Ryanair má 35 rokov. Začínal s jedným lietadlom a 25 zamestnancami! https://t.co/Uxed65W35f #letenky1 deň dozadu
Grécko ponúka turistom zľavy na letenky a rodinné akcie https://t.co/9kSuV7g8cY1 deň dozadu
Etihad Airways budúci týždeň spustia novú nízkonákladovku v Abu Dhabi https://t.co/HWcbMY9kD7 #novinky1 deň dozadu
Taiwanské letisko ponúka falošné lety pre ľudí, ktorí už bez cestovania nevydržia https://t.co/xlxRCSvjnP #novinky1 deň dozadu
Baleárske ostrovy zavádzajú povinné rúška. Výnimkou je len pobyt na pláži https://t.co/NP950q36QY #letenky1 deň dozadu

Odporúčame tiež:

Advertisement
Advertisement
Hore