Nájdeš nás aj na:

Novinky

Zákaz marihuany? Coffee shopy v Amsterdame sú priveľkým lákadlom

Zákaz marihuany? Coffee shopy v Amsterdame sú priveľkým lákadlom

Amsterdam sa neúnavne objavuje medzi TOP najnavštevovanejšími európskymi destináciami. V roku 2018 mesto navštívilo až 19 miliónov ľudí. Turisti z celého sveta sem chodia za architektúrou, plavbou po kanáloch aj nabitoukultúrnou scénou s množstvom galérií a múzeí či… áno, správne, Red Light Districtom a marihuanou. To sa však čoskoro zrejme zmení.

Reklama

Red Light District si už minulý rok zobrala do parády prvá starostka mesta, ktorá plánuje kroky k obmedzeniu prístupu turistov k tu pracujúcim ženám. Prvým opatrením je zrušenie turistických prehliadok. Ďalšou veľkou zmenou v boji proti neúnosnému prívalu návštevníkov má byť zamedzenie predaja marihuany v coffee shopoch.

Starostka Femke Halsema sa v dotazníkoch pýtala na vzťah návštevníkov Amsterdamu ku coffee shopom. Dotazníky dostalo 100 ľudí vo veku medzi 18 a 35 rokov. Až 57 percent z nich sa vyjadrilo, že práve coffee shopy sú ich motiváciou pri rozhodnutí cestovať do hlavného mesta Holandska. Na otázku, či by sa sem vrátili aj po zakázaní vstupu do coffee shopov, odpovedalo 34 percent turistov, že si nie sú istí a 11 percent, že určite nie.

Hoci je predávanie marihuany v amsterdamských coffee shopoch legálne, výroba drogy v Holandsku je protizákonná. V liste adresovanému mestskej rade napísala starostka Halsema, že by chcela docieliť, aby bola marihuana menším lákadlom pre turistov a nájsť spôsoby, vďaka ktorým by bol trh transparentnejší.

V roku 2020 boli tiež zvýšené turistické dane a zavedené prísnejšie sankcie voči Airbnb ubytovaniam.

Zdroj informácií: lonelyplanet.com
Zdroj foto: pixabay.com

Komentáre

Hana je z Bratislavy, kde vyštudovala žurnalistiku. Vyskúšala si život vo Varšave ako študent médií a v Berlíne ako redaktor v online magazíne. Pracovné skúsenosti ju zaviali do cestovného ruchu a tam sa doteraz cíti ako doma. Miluje víkendové city breaky po európskych destináciách, ale aj exotiku.

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

Naprieč svetovou kuchyňou: burger z domácich žemlí od Michala Kordoša (recept) https://t.co/AhieOqzz6M #tipy2 hodiny dozadu
TOP PONUKA: Luxusný pobyt v 5* Kempinski od 99€ https://t.co/ughvj4Cvyc #dovolenky4 hodiny dozadu
Máš rád(a) pivo a hory? Za prejdenie Apalačských vrchov dostaneš 20 tisíc eur https://t.co/KRCFWAvIxU #novinky5 hodín dozadu
TOP letenky k moru od 40€ https://t.co/8piLJaLThs #letenky6 hodín dozadu
Kam ísť tento rok na dovolenku? TRENDY 2020 ovplyvnil koronavírus https://t.co/1Svwjik9mc #dovolenky6 hodín dozadu
Návštevníkom zábavných parkov v Japonsku odporúčajú nekričať https://t.co/dZZGnmLRfP6 hodín dozadu
Qatar Airways dostali zákaz lietania do Grécka. Cestujúci z Ázie mali COVID-19 https://t.co/EC76vrCjHx #novinky6 hodín dozadu
TOP atrakcie a zážitky v Abu Dhabi (14 tipov na aktivity) https://t.co/hJKU7153lt #cestopisy7 hodín dozadu
USA od 16. júna pozastavujú všetky lety do Číny https://t.co/vSmiZXN4oV #novinky7 hodín dozadu
7 výborných leteniek k moru na leto od 40€ https://t.co/8piLJaLThs #letenky1 deň dozadu

Odporúčame tiež:

Advertisement
Advertisement
Hore