Nájdeš nás aj na:

Európa

ČSA sa vracajú do Košíc, na sviatky obnovia šesť liniek

ČSA sa vracajú do Košíc, na sviatky obnovia šesť liniek

České aerolínie (ČSA) v piatok 18. decembra obnovia po takmer trojmesačnej pauze priame letecké spojenie s Košicami. Súčasne ponúknu dočasne aj lety do šiestich ďalších destinácií kvôli zvýšenému dopytu na prelome roka. Do Prahy sa vracajú aj Ukraine International Airlines (UIA) i flydubai.

Reklama

Po Londýne a Amsterdame sú Košice ďalším mestom, do ktorého ČSA obnovujú spojenie od vypuknutia druhej vlny pandémie koronavírusu. Lietať do Metropoly východu budú z Prahy až šesťkrát týždenne. Prvý let je naplánovaný na piatok, spojenie bude zabezpečovať turbovrtuľovým lietadlom ATR 72.

ČSA súčasne oznámili dočasné obnovenie spojenia do ďalších miest: Brusel, Göteborg, Helsinki, Madrid, Odesu a Rím. České aerolínie lietajú už aj do Paríža, Kodane, Štokholmu, Moskvy a Kyjeva.

České aerolínie na jeseň prerušili svoju linku z Prahy do Košíc. Reagovali tak na rapídny pokles cestujúcich po zaradení Česka medzi rizikové krajiny.

Spojenie Praha – Košice bolo po zrušení linky Praha – Bratislava – Košice jediným priamym leteckým spojením Českej republiky so Slovenskom.

České aerolínie koncom augusta tiež podali na Mestskom súde v Prahe návrh na vyhlásenie mimoriadneho moratória v rámci zákona Lex COVID, ktorý zavádza nový inštitút mimoriadneho moratória na zmiernenie dopadov epidémie koronavírusu SARS CoV-2. Prevádzku spoločností to nemá ovplyvniť, avšak poskytovanie refundácií za zrušené lety je pozastavené.

Obnovená linka z Košíc do Prahy

Zdroj: zdopravy.cz

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na redakcia@pelipecky.sk. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na novinky@pelipecky.sk. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
Komentáre

Už päť rokov pre teba náš tím loví lacné letenky, dovolenky a píše tipy na cestovanie po celom svete. V našej slovenskej redakcii sedí Hanka, Katka, Aďa a Roland, ktorí pre teba hľadajú to najlepšie zo sveta cestovania 24 hodín, 7 dní v týždni.

Odporúčame

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

ČSA vyhlásili insolvenciu, lety budú prevádzkovať naďalej https://t.co/kutbnFfEfd #novinky22 hodiny dozadu
PONUKA DŇA: All inclusive Egypt so 4*hotelom a letenkami z Bratislavy od 490€ https://t.co/9kB67sX3eQ #dovolenky1 deň dozadu
Slovenské národné parky sú medzi najkrajšími v Európe. Briti ich zaradili na 3. miesto https://t.co/WrhUTLCvVF #novinky1 deň dozadu
Mexiko uvoľnuje opatrenia. Presúva sa z oranžovej fázy do žltej https://t.co/2lBTNiDnt7 #novinky1 deň dozadu
Čierna Hora je otvorená, po novom vyžaduje PCR test nie starší ako 72 hodín https://t.co/Dl8zOkqGIV #letenky1 deň dozadu
Dánsko predĺžilo obmedzenia vstupu cudzincov do 5. apríla https://t.co/OXRfRQ5Fya #novinky1 deň dozadu
Ak sa EÚ nedohodne, Rakúsko aj tak zavedie COVID pas už na jar https://t.co/BPNNyDgIwZ1 deň dozadu
Boeing 737 MAX vo farbách Smartwings už opäť lieta https://t.co/Dz7uOVa4OO #novinky1 deň dozadu
Procida, malá bodka na mape, je talianske hlavné mesto kultúry 2022 https://t.co/fIvaQWyENa #cestopisy2 dni dozadu
Karibský ostrov Curaçao je naďalej dostupný Slovákom. Stačí PCR test a registrácia https://t.co/Paj1375iMT #novinky2 dni dozadu

Odporúčame tiež:

Reklama
Reklama
Hore