Nájdeš nás aj na:

Afrika

9 prekvapení, ktoré v sebe skrýva Namíbia + úžasná letenka

9 prekvapení, ktoré v sebe skrýva Namíbia + úžasná letenka

Namíbia ponúka úžasnú zmes jedinečných zážitkov. Malebné oranžové duny kam až oko dovidí, chatrče obývané domorodými kmeňmi alebo národné parky s bohatým zastúpením divej zveri. Namíbia je plná prekvapení, na ktoré len tak nezabudnete. Predtým, než sa ponoríte do nášho cestopisu, pozrite si túto vynikajúcu letenku do hlavného mesta Namíbie, Windhoeku, s leteckou spoločnosťou KLM.

Reklama
  • TERMÍNY: november 2019 – jún 2020
  • 1 prestup v Amsterdame a 1 technický stop v Luande
Viedeň 1 prestup Windhoek 1 prestup Viedeň
Amsterdam Amsterdam
za 529 Rezervuj

1. Najväčšie piesočné duny na svete

Oranžové piesočné duny sú v Namíbii atrakciou číslo jedna. Pre fotografov je oblasť Sossusvlei skutočný raj – s meniacim sa svetlom počas dňa sa mení aj farba piesku. Úplnú dokonalosť dosahuje krátko po východe slnka. Ak sa rozhodnete zdolať púšť, čaká na vás známa duna Big Daddy, ktorá má vyše 300 m. Výstup na ňu zvládnete približne za 2 hodiny. Scenériu dotvárajú osamotené stromy akácií, ktoré na horúcej púšti vrhajú vzácny tieň.

2. Malé Nemecko na namíbijskom pobreží

Predstavte si, že stojíte na pobreží Afriky, kocháte sa rozbúrenými vlnami Atlantiku a za vami v mestečku sa domáci rozprávajú po nemecky. Taký je namíbijský Swakopmund, bývalá nemecká kolónia, ktorá si svoj pôvodný šmrnc zachovala dodnes. Toto dovolenkové stredisko, ktoré radi vyhľadávajú aj miestni, ponúka príjemné promenády, reštaurácie, malé obchody a na svoje si tu prídu aj surferi.

3. Cintorín lodí a príbehy o duchoch

Pobrežie kostier alebo Skeleton Coast je najväčším cintorínom lodí na svete. Husté hmly, silné búrky a nemilosrdný príboj potopili v minulosti desiatky lodí. Ich vraky sú stále veľkým turistickým lákadlom. Toto nehostinné, 2 500 km dlhé pobrežie, vďačí za svoj názov aj tisíckam kostier veľrýb a iných zvierat, ktoré umocňujú hrozivú atmosféru.

Ak by ste hľadali ďalší dôvod na zimomriavky, navštíviť môžete Kolmanskop – mesto duchov. Vstúpte do starých obývačiek, nemocníc, koncertnej sály alebo kasína, ktoré sú po kolená zaviate pieskom. Bývalé centrum ťažby diamantov je dnes úplne opustené a ponechané na pospas púšti. Aj preto je často vyhľadávané lovcami paranormálnych javov.

4. Návšteva domorodých kmeňov

Život ako spred 100 rokov? Pre domorodých obyvateľov z kmeňu Himba nič nezvyčajné. Pripravte sa na úžasný kultúrny zážitok. Títo ľudia chodia veľmi sporo odetí, maľujú sa červenou hlinou, chovajú kozy a dobytok a sú mimoriadne priateľskí. Nájdete ich v oblasti Kaokoland, ktorá je najmenej hostinná z celej krajiny. V Namíbii žije 12 rôznych kmeňov, každý so svojimi vlastnými zvykmi a tradíciami.

Zdroj fotografie – CarGe  / Shutterstock.com

5. Safari musí byť

Namíbijské safari v národnom parku Etosha určite stojí za to. Stretnete tu kopu levov, slonov, žiráf, tisíce antilop, zebier, ale aj vzácne nosorožce čierne. Zaparkujte pri jednom z napájadiel a užívajte si pohľad na divokú zver. V lete sú všade navôkol menšie jazierka, ktoré obľubujú kŕdle plameniakov, pelikánov a iného vtáctva. A do toho si ešte predstavte obrovské soľné panvy a krásne savany.

6. Príbehy z doby kamennej

V oblasti Damaraland objavíte maľby kmeňov bušmenov z čias praveku, ktoré sú staré viac ako 6 000 rokov. Twyfelfontein je jedna z najväčších starovekých galérií na svete. Do kameňa sú vytesané podoby zvierat, lovcov, šamanov , tajomné symboly a bájne kreatúry. Iba 10km severne je živé múzeum, v ktorom môžete okúsiť život domorodých bušmenov. Vyskúšať si môžete aj výrobu jednoduchých nástrojov, medicín a loveckých pascí. Alebo si obľúbite miestny tanec a zakladanie ohňa.

7. Najväčší meteorit na svete

V Namíbii sa takmer sto rokov dozadu zrútil 50 tonový meteorit z čistého železa. Pri oraní ho objavil miestny roľník a dodnes si ho môžete obzrieť na jeho farme – Hoba, po ktorej je aj pomenovaný.

8. Tulenia rezervácia

Ako často narazíte na voľne žijúcu kolóniu tuleňov? Na mys Cape Cross ich môžete vidieť až stotisíc po kope. Vyhrievať sa na slnku, loviť ryby alebo sa len tak šantiť vo vode. Pohľad je to krásny a vaše čuchové bunky na to tiež dlho nezabudnú – húf tuleňov údajne veľmi nevonia.

9. Grand Canyon Afriky?

Fish River Canyon je druhý najhlbší kaňon na svete. Výhľad do hĺbky až 550m si môžete užiť z vyhliadky alebo si zvoliť dobrodružnú variantu – 5 dňovú túru po kaňone. Tokom rieky sa však svojmu arizonskému bratovi nevyrovná – kvôli častým suchám preteká cez Fish River iba málo vody.

Namíbia je úžasné dobrodružstvo pre všetkých, ktorí chcú zažiť skutočnú Afriku. V ponuke je aj veľké množstvo dostupných ubytovaní, tzv. lodges v rôznych cenových kategóriách. Najlepšie počasie budete mať v Namíbií v období sucha od mája do septembra.

Zabudni na zmenárne, skús Revolut

Poznáš platobnú službu Revolut? S touto najrýchlejšie rastúcou finančnou technológiou v Európe si jednoducho miesto fyzickej návštevy banky doma otvoríš aplikáciu na svojom smartfóne a „bankuješ“. Je ako stvorená pre cestovateľov, ktorí často menia finančné meny do iných mien a nie vždy majú šťastie na dobrý kurz. Navyše, výber zo všetkých bankomatov na svete je zdarma až do výšky 200 EUR mesačne! Funguje to veľmi jednoducho – stiahneš si aplikáciu, zaregistruješ sa a k dispozícii máš 29 svetových mien a stredové kurzy pre prevody. Z Revolutu môžeš posielať alebo tiež prijímať platby aj z iných bankových účtov. Revolut je skutočne revolučná služba, vyskúšaj ju teraz s Pelikánom.

ZALOŽIŤ REVOLUT + PLATOBNÁ KARTA ZDARMA

Komentáre

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

Ako spoznať Kodaň (skoro) zadarmo? Letenka od 29€! https://t.co/VE2XewCulk #letenka4 dni dozadu
Tel Aviv v januári so zľavou od 29€! https://t.co/WRJvd2wXWU #letenky4 dni dozadu
Ruské Irkutsko na Sibíri s letenkami od 379€! https://t.co/QvITXEonr9 #letenky4 dni dozadu
Zimná Malorka? Z Viedne teraz od 31€! https://t.co/ijRZ8QypLW #letenky4 dni dozadu
Rím od 22€! Nezabudni na náš zľavový kód v článku https://t.co/ACMDN52kZl #letenky4 dni dozadu
Citybreak: Londýn v zime od 15€! https://t.co/4QQPKKFJYD #letenky5 dní dozadu
Aktualizované: Do Čile radšej stále necestuj, nepokoje sa neskončili! https://t.co/v47Ow45FTQ #aktuality5 dní dozadu
Vyber si tú najlepšiu letenku na Seychely, nájdeš ich v článku - https://t.co/DIkTVdtpI0 #letenky5 dní dozadu
Citybreak: Bordeaux v zime od 10€! https://t.co/qNthFqXzqz #letenky5 dní dozadu
Hľadáš romantický pobyt pred Vianocami? Adventný Frankfurt od 179€ s letenkami a hotelom https://t.co/xqOUzUxR34 #frankfurt6 dní dozadu

Odporúčame tiež:

Advertisement
Advertisement
Hore