Nájdeš nás aj na:

Dovolenky

Poďte do Portugalska! Vyberte si jeden z našich pobytov (už od 249 €)

Poďte do Portugalska! Vyberte si jeden z našich pobytov (už od 249 €)

Portugalsko je láska na celý život – stačí jedna návšteva a túto krajinu si zamilujete. Dôkazom sú aj milióny turistov, ktorí ju každoročne navštevujú. Jednou z najpopulárnejších dovolenkových destinácií je práve najjužnejší región krajiny, Algarve. Pláže ako z obrázku, nádherné jaskyne, prírodné rezervácie či výborná kuchyňa – to všetko vás čaká, ak sa rozhodnete pre dovolenku práve tu!

Útulné Faro

Stačí jeden krátky trojhodinový let, ani sa nenazdáte a ste v hlavnom meste regiónu. Ak nie ste fanúšikom hektických rezortov alebo nechcete ležať celý deň na pláži, bude to ideálne mesto pre vás. Útulné portugalské mesto je skvelou možnosťou pre aktívnu dovolenku. Prechádzka historickým centrom, námestiami a prístavom má svoje čaro!

Faro je zároveň výborným odrazovým mostíkom pre návštevu viacerých miest v regióne. Doprava je pomerne lacná a tak si môžete urobiť krátke výlety do okolia a každý deň objaviť niečo nové.

Letenka + 3*Faro Boutique Hotel + raňajky od 289 Eur REZERVOVAŤ POBYT

Čo ponúka Algarve?

Dovolenka nemusí vždy znamenať len ležanie na pláži. Práve Algarve ponúka množstvo jednodenných výletov, na ktorých môžete objaviť čaro regiónu.

Aquaparky a vystúpenia delfínov

Hotel Holiday Inn Algarve má ideálnu polohu na spoznávanie okolia. Výhľad na pláž a more a v okolí malé rybárske dedinky. To je romantika, čo? Len 10 minút jazdy autom vás delí od ďalšieho zážitku. V blízkosti sa totiž nachádzajú dva aquaparky – Aqualand Algarve a Zoomarine Algarve. Okrem klasických bazénov, šmýkľaviek a akvária tu môžete vidieť aj vystúpenia delfínov!

Letenka + 4*Holiday Inn Algarve + raňajky od 329 Eur REZERVOVAŤ POBYT

Miestne trhy aj turistika

Dovolenka v hoteli s výhľadom na pláž a more, len na skok od neďalekej maríny, obchodov a reštaurácií. Polhoďku autom sa nachádza mesto Lagos – malé mestečko na pobreží. Doobeda tu môžete navštíviť miestny trh plný rýb, zeleniny, ovocia a korenia. Po dobrom obede ho ale bude treba vychodiť! Na sever od mesta leží pohorie Serra de Monchique, ktorého najvyšším bodom je vrch Foia (902 m). Výhľad bude určite stáť za to.

Letenka + 4*Jupiter Algarve + raňajky od 289 Eur REZERVOVAŤ POBYT

Golfový klub aj surfovanie

Ste fanúšik golfu? V hoteli Oriental si prídete na svoje. V jeho blízkosti sa okrem pláže a maríny nachádza aj golfový klub. Po došportovaní si môžete odskočiť oddýchnuť si do Silves. Toto pokojné historické mesto je ideálne na únik z rušných miest a poobednú prechádzku. A ak vám nevadí cesta autom, za hoďku viete byť v Odeceixe. V tejto malebnej dedinke na západnom pobreží si môžete vyskúšať aj surf!

Letenka + 4*Oriental hotel-Adults only (POLPENZIA) od 409 Eur REZERVOVAŤ POBYT

Farebné Porto

Druhé najväčšie mesto Portugalska a spolu s Algarve jedno z najnavštevovanejších miest krajiny. Ak vám pri názve hneď napadlo portské víno, rozmýšľate správne. Práve tu na severe sa víno vyrába. Ak si sem odskočíte na dovolenku, môžete ho ochutnať snáď na každom rohu.

Porto je veľmi živé mesto. Objavovať môžete historické centrum Ribeira, ktoré je plné úzkych uličiek a starých domčekov. Tie majú snáď všetky farby sveta a budú vám tak slúžiť ako skvelé fotogenické objekty. Odviezť sa môžete historickou električkou, či už k centru mesta alebo aj priamo k oceánu.

Ak nebudete chcieť ostať na jednom mieste, môžete si urobiť výlety do okolia. V blízkosti sa nachádza napríklad Aveiro, malé mesto s veľkým prístavom a sieťou kanálov. Populárne sú aj plavby pozdĺž rieky Douro, napríklad aj priamo do centra vinohradníckej oblasti.

Porto z Viedne aj Budapešti od 249 Eur REZERVOVAŤ POBYT

5 (100%) 11 votes
Pokračovať v čítaní
1 komentár

1 komentár

  1. Blanka Matalová

    18. marca 2019 at 19:13

    Boli sme v Porte. Skvelý hotel priamo v centre, zbehli sme uličkou a boli sme na nábreží rieky Douru. Stále je kam isť – napr. električkou k oceánu. Výborné malé reštaurácie, odporúčam.

Radi si prečítame tvoj názor, nechaj nám odkaz!

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Horúce #PELIPECKY

Najnovšie ponuky a správy zo sveta cestovania

Utorok, 19. marec 2019
16:58 | Tieto letenky nás ešte stále bavia. Do exotiky luxusne s Qatarom.
14:01 | New York so Scandinavian Airlines. Spiatočné letenky s podpalubnou batožinou za 389 eur.
9:56 | Košice, Poprad, Bratislava. Letenky s odletom zo Slovenska od 26 eur.
Pondelok, 18. marec 2019
12:14 | TOP AKCIA – 4 noci na Slovensku za cenu 3. Domáce akciové pobyty od 139 eur.
11:50 | Výborné letenky do Istanbulu od 109 eur. Odlet z Košíc, Viedne alebo Budapešti s Turkish Airlines.
Piatok, 15. marec 2019
16:35 | Ryanair ohlásil 11 nových liniek s odletom z Katowic. Letenky od 30 eur.
1 2 3 13

Odporúčame tiež:

Advertisement
Advertisement
Hore